6. Oktobra 2019.

Preokret Osasune protiv Viljareala

Ovim trijumfom domaći su se izjednačili sa “žutom podmornicom” na tabeli, pa sada obe ekipe posle osam kola imaju po 11 bodova.

Ovakav epilog nije mogao da se očekuje nakon prvog poluvremena, pošto su gosti na pauzu otišli sa minimalnom prednošću, a strelac u 5. minutu bio je Pau Fransisko Tores.

Ipak, u prvom minutu drugog dela igre, Fakundo Ronkalja, fenomenalnim udarcem sa dvadesetak metara donosi izjednačenje svojoj ekipi.

Osasuna je do pobede i sva tri boda na meču došla preko Čivija Avile u 79. minutu, koji je bio najsnalažljiviji u šesnaestercu Viljareala, pa je meč završen rezultatom 2:1.

Osasuna u sledećem kolu gostuje Granadi, dok će Viljareal putovati u Kataloniju na megdan Espanjolu.