3. Novembra 2019.

Preokret Liona u Tuluzu, Anže izbio na drugo mjesto

Gosti su nastavili da podižu formu, dok je domaćin ostao prikovan na pretposlednjem mestu na tabeli.

Tuluz je dva puta vodio, ali je Lion oba puta sustizao prednost i na kraju, u poslednjem minutu utakmice, u potpunosti preokrenuo rezultat u svoju korist.

Prednost domaćima doneo je Sanogo u 15, da bi već u 26. minutu Depaj izjednačio.

U 57. golman Liona Entoni Lopes postigao je autogol, međutim, samo desetak minuta kasnije Dembele donosi novo izjednačenje gostima.

Tri važna boda u hvatanju priključka za vodećim ekipama Lionu je doneo Memfis Depaj, solo prodorom i odmerenim udarcem u dalji ugao golmana Rejnea za konačnih 3:2.

Sa sjajnim partijama nastavio je i Anže, koji je kod kuće minimalnim rezultatom 1:0 savladao Strazbur.

Jedini pogodak, vredan tri boda i drugog mesta na tabeli, postignut je u 26. minutu iz penala koji je realizovao Stefan Bahoken.

Isti rezultatom Amijen je “tukao” Brest (1:0), dok su Mec i Monpelje odigrali nerešeno 2:2.