11. Juna 2019.

Preokret Italije protiv BiH, Jermenija iznenadila Grčku

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine je propustila šansu da napravi veliko iznenađenje i pobedi favorizovanu selekciju Italije.

Izabranici selektora Roberta Prosinečkog su poraženi rezultatom 2:1, iako su na poluvremenu imali jedan gol viška.

BiH je do prednosti stigla u 32. minutu preko Edina Džeka, ali je Italija preko Lorenca Insinjea u 49. i Marka Veratija u 86. minutu uspela da dođe do preokreta i da na svom terenu osvoji sva tri boda.

Ipak, za iznenađenje u Grupi J se pobrinula selekcija Jermenije, koja je kao gost savladala Grčku rezultatom 3:2.

Situaciju je iskoristila selekcija Finske, savladala je Lihtenštajn sa 2:0 i učvrstila se na drugoj poziciji tabele, iza Italije koja nema nijedan poraz u četiri odigrane utakmice.