12. Maja 2022.

Preokret Cicipasa za četvrtfinale

Ovom pobedom Cicipas se plasirao u četvrtfinale Masters turnira u Rimu, gde čeka pobednika duela između Filipa Krajinovića i Janika Sinera.

Ponovo je Cicipas morao da odigra tri seta da bi pobedio, ali je ovaj meč izgledao skroz drugačije za razliku od duela sa Grigorom Dimitrovim.

Hačanov je dobio prvi set rezultatom 6:4. U prvom setu viđena su tri brejka. Hačanov je omdah na startu Cicipasu oduzeo servis, da bi grčki teniser istom merom uzvratio u šestom gemu, za 3:3.

Cicipas je dopustio brejk i Hačanov je poveo sa 5:4, pa je na svoj servis došao do prednosti od 1-0.

U nastavku meča Cicipas je dominirao. Sa nulom je dobio drugi set i izjednačio rezultat, iako se nekoliko puta susretao sa brejk šansama protivnika.

U trećem setu je Cicipas poveo sa 3:0 vezavši tako 9 gemova zaredom, da bi Hačanov osvojio gem i smanjio vođstvo Cicipasa na 3:1 u treće, odlučujućem setu.

Nije to pomoglo Rusu da zaustavi Cicipasov nalet.

Grk je priveo set kraju u svoju korist rezultatom 6:3 i plasirao se u četvrtfinale Rima.

U četvrtfinalu će igrati protiv pobednika meča Krajinović – Siner.