28. Novembra 2019.

Preokret Ajntrahta na “Emirejtsu”, katastrofa PSV, Matić strijelac

Postignuto je 28 golova, a među strelcima se našao i srpski internacionalac Uroš Matić, koji je postigao vodeći gol za APOEL na gostovanju Didelanžu.

Kiprani su ovim trijumfom prošli u drugu fazu takmičenja zajedno sa Seviljom, Sportingom i Seltikom.

Derbi večeri igrao se na Emirejtsu, gde su u meču grupe F snage odmerili prošlogodišnji finalista i polufinalista – Arsenal i Ajntraht. Pobedu su odneli gosti i to nakon preokreta.

U prvom poluvremenu “tobdžije” su dominirale, stvarale šanse, ali su do vodećeg pogotka stigli tek u 45. minutu preko Obamejanga.

A onda je početko drugog dela na scenu stupio Kamada, postigao golove u 55. i 64. minutu i tako doneo velika tri boda svojoj ekipi.

U drugom meču Standard iz Liježa nije iskoristio ovaj rezultat na “Emirejtsu”. Belgijanci su odigrali samo 1:1 na gostovanju Gimaraešu, pa će im u narednom kolu biti potrebna pobeda od četiri i više golova razlike protiv Arsenala ili bilo kakav trijumf uz poraz Ajntrahta od Vitorije.

U grupi A poznata su dva putnika u 1/16 finala. To su Sevilja i APOEL.

Španski klub je rutinski savladao Karabag sa 2:0, dok su Kiprani bili bolji od nejakog Didelanža na gostovanju, takođe, sa 2:0.

Kao što je rečeno, vodeći gol za APOEL postigao je Uroš Matić, sa bele tačke u 12. minutu.

U grupi B se još uvek ništa ne zna. Malme je u “ludoj” utakmici kod kuće posle preokreta i sedam golova savladao kijevski Dinamo sa 4:3 i upravo Ukrajince prestigla na tabeli pred poslednje obračune.

Lidersu poziciju sačuvao je Kopenhagen, koji je minimalnim rezultatom pobedio otpisani Lugano sa 1:0.

Skandinavci će u poslednjem kolu direktno odlučivati o plasmanu u nokaut fazu, a ne bi bilo čudno i kada bi gol-razlika odlučivala na kraju.

U grupi D, PSV je debaklom u Lisabonu završio takmičenje u Ligi Evrope.

Filipsovci su deklasirani od strane Sportinga sa 4:0, a da stvar bude gora po vicešampiona Holandije, austrijski LASK Linc je bio bolji od Rozenborga na strani sa 2:1.

U grupi E, škotski Seltik je sa laganih 3:1 bio bolji od Rena i tako osigurao plasman u narednu rundu sa prve pozicije.

U drugom meču Lacio je bio pod imperativom pobede protiv rumunskog Kluža. Nebesko-plavi su izdržali pritisak i golom Koree savladali žilvaog protivnika sa 1:0.

Ipak, Rimljani ukoliko žele da se plasiraju u 1/16 finala moraće da pobede francuski Ren na strani i da se nadaju porazu Kluža od Seltika u poslednjem kolu grupne faze.