12. Januara 2022.

Prelijep gol Orsolinija nedovoljan Mihajlovićevoj Bolonji

Mreže su mirovale u prvom poluvremenu, da bi Rikardo Orsolini doveo goste u prednost neposredno po početku drugog poluvremena.

Nekadašnji igrač Juventusa je na prelep način matirao Alesija Kragna za vođstvo ekipe Siniše Mihajlovića.

Međutim, to nije bilo dovoljno s obzirom na to da je 15-ak minuta kasnije Pavoleti poravnao rezultat. Dalber je loptu iz auta ubacio duboko u protivnički šesnaesterac, a ona je nakon pometnje stigla do Gastona Pereira. Urugvajac ju je vratio na peterac gde je spreman čekao Pavoleti.

Nisu se time zadovoljili igrači Valtera Macarija, a napadi su se isplatitli u četvrtom minutu nadoknade. Ponovo je protagonista bio Pereiro, ovoga puta u ulozi strelca za konačni rezultat 2:1.

Kaljari je sa ovom pobedom korak bliže izlasku iz zone ispadanja, dok će deveti poraz u sezoni udaljiti Bolonju na putu ka Evropi.