9. Augusta 2021.

Prekid od 38 minuta i Partizanova laka pobjeda

Crno-beli su savladali Novi Pazar rezultatom 4:1 (1:0) i vratili se na prvo mesto na tabeli, ali su meč ipak obeležili navijači.

Domaći su bili izrazito naelektrisani, i na terenu i na tribinama, a pristalice Novog Pazara su skandirali Naseru Oriću, “Kosovo je pored Srbije”, “Ovo je Bosna”…

Kada su u 61. minutu posle gola Rikarda Gomeša za 3:0, gosti odgovorili skandiranjem Ratku Mladiću, usledila je burna reakcija i prekid.

Novi Pazar nije želeo da nastavi meč dok gostujući navijači ne napuste stadion, što se i desilo posle 38 minuta odugovlačenja, pregovora, čekanja…

Nakon prekida, pri rezultatu 3:0, nikome se više nije igrao fudbal koji je ove večeri pao u drugi plan, pa je meč nekako “skliznuo” ka svome kraju, jer je epilog od ranije bio poznat.

Novi Pazar: Ostojić – Vlajković, Kovačević, Pavišić, Joksimović – Delimeđac (od 57. Kiković), Bacanović, Kojičić – Ratković (od 46. Handžić), Dimić (od 46. Mladenović), Aganspahić.

Partizan: Popović – Lutovac, Vujačić, Saničanin, Urošević – Zdjelar (od 76. Smiljanić), Jojić – Terzić (od 66. Suma), Natho (od 66. Šćekić), Pantić (od 76. Milovanović) – Rikardo (od 66. Baždar).

A kada je reč o samoj utakmici, ili makar uvodnih sat vremena do prekida, Partizan je dominirao i apsolutno zasluženo odneo bodove sa ovog vrućeg gostovanja.

Istina, u prvih pola sata domaći igrači su se dobro branili, a onda su crno-beli ubrzali ritam i u 42. minutu poveli.

Tada je Bibars Natho izveo pravu malu majstoriju sa 25 metara, šutem slabijom levom nogom u sam ćošak protivničkog gola.

Koliko samo Izraelac znači za tim Aleksandra Stanojevića, sada se najbolje videlo.

Tu je načeo rivala, čiji je duh slomljen posle četiri minuta igre u nastavku. Tada je Slobodan Urošević završio sjajnu akciju Beograđana rezantnim udarcem u suprotan ugao gola Miloša Ostojića.

Upravo je Ostojić završio priču na ovom meču, makar kada je reč o ishodu, pošto je u 61. minutu napravio kardinalnu grešku za 3:0.

Uhvatio je, pa ispustio loptu ispred Rikarda Gomeša koji je dobio veliki poklon i nije ga propustio – 3:0.

Novi Pazar: Ostojić – Vlajković, Kovačević, Pavišić, Joksimović – Delimeđac, Bacanović, Kojičić – Ratković, Dimić, Aganspahić.

Partizan: Popović – Lutovac, Vujačić, Saničanin, Urošević – Zdjelar, Jojić – Terzić, Natho, Pantić – Rikardo.

Ako je to bilo malo čudnih situacija, u 76. minutu je VAR punih pet minuta, a možda i više, proveravao gol Sejdube Sume.

Sporan je bio položaj Danila Pantića uoči akcije Sume i Sameda Baždara i procenjeno je da je ipak sve bilo čisto a 4:0.

U poslednjim minutima meča Lazar Mihailović je postigao utešan pogodak za domaće i tu je bio kraj svemu što smo videli ove večeri na gradskom stadionu u Novom Pazaru.