6. Marta 2021.

Prečka, stativa, ali ne vrijedi – Arsenalu samo bod

Bilo je na “Turf Muru” svega, posebno je drama bila prisutna u poslednjih desetak minuta meča i pravo je čudo kako Arsenal nije stigao do pobede.

Takođe, meč je obeležila i kardinalna greška Granita Džake u 39. minutu kada je neshvatljivo pogodio Krisa Vudsa od kog se lopta odbila u mrežu.

Tako je Barnli izjednačio, pošto je posle solo prodora u šestom minutu, Pjer-Ajmerik Obamejang pogodio za 0:1.

Bilo je šansi na obe strane, Bakajoko Saka je imao priliku za goste u 55. minutu, da bi i golman Bernd Leno sjajno odbranio udarac Erika Pitersa u 76. minutu.

I Matej Vidra je mogao da pogodi u 80. minutu za vođstvo Barnlija, ali je Leno odbranio da bi 84. minutu Arsenal imao veliku priliku, lopta je pogodila Erika Pitersa u rame i odbila se od prečke u ruke golmana Nika Poupa.

Sudija Andre Mariner je prvobitno pokazao na penal i dao je crveni karton Pitersu, ali je VAR poništio obe odluke.

Svejedno, u četvrtom minutu nadoknade “tobdžije” su u jednom napadu imale neverovatnu šansu, prvo je izblokiran udarac Obamejanga, da bi Dani Sebaljos u nastavku akcije pogodio stativu, pa je ostalo 1:1.