Povreda Kalinića i ubjedljiv poraz Zvezde u Vitoriji

Evroliga, 10. kolo
Baskonija – Crvena zvezda 93:74
(25:22, 30:10, 13:21. 25:21)

Posle dve vezane pobede, Zvezda je pala u Vitoriji i sada je na skoru 4-6.

Crveno-beli su odigrali veoma lošu utakmicu, tačnije najlošiju ove sezone u Evroligi i to kao najbolja odbrana protiv najlošijeg napada.

Neven Spahija je ostvario prvu pobedu kao trener Baskonije, koja je sada takođe na skoru 4-6.

Najefikasniji u redovima Zvezde bili su Ivanović sa 21 poenom, pratili su ga Cirbes sa 12, Holins sa 11 i Kuzmić sa 10 poena.

Baskoniju su predvodili Enok sa 23, Gedraitis sa 21 i Boldvin sa 14 poena.

Zvezda je slabo ušla u meč, ali se držala protiv raspoložene Baskonije, u kojoj je Gedraitis pogodio četiri trojke u prvoj četvrtini i posebno su dobro igrali u reketu.

Crveno-beli su igrali lošu odbranu, sve je prolazilo kroz reket, što nije ličilo na prepoznatljivu igru šampiona Srbije i ABA lige.

Sve je koristila Baskonija, imala +7, a Holins je uspeo da vrati Zvezdu i trojkom od tablu uz zvuk sirene pogodio za 25:22, što je bio rezultat prve četvrtine.

I onda katastrofalna druga četvrtina, koja je prelomila ovu utakmicu.

Dvorana: Fernando Buesa (Vitorija)
Sudije: Matej Boltauzer, Emin Mogulkoč, Amit Balak

Baskonija:
Piters 0, Boldvin 14, Sekerskis 9, Marinković 5, Grejndžer 4, Fontekio 9, Enok 23, Giedraitis 21, Noko 8

Crvena zvezda: Lazarević 0, Uskoković 3, Davidovac 2, Lazić 2, Kalinić 0, Dobrić 11, Holins 11, Simonović 0, Ivanović 21, Marković 2, Kuzmić 10, Cirbes 12

Zvezda ništa nije mogla da pogodi, lopte su ispadale igračima, nisu mogli da organizuju dobro napad, a u odbrani su posebno bili loši i promaja je duvala u reketu, što su koristili Enok i Noko, koji su sve ubacivali u koš.

Napravili su seriju 12:0 i otišli na +15, serija je bila i 19:2 i vodili su sa 21 poenom razlikom, a Zvezda je za sedam minuta dala samo četiri poena.

Četvrtinu su završili sa deset poena i Baskonija je imala čak +23 na poluvremenu.

Nikola Kalinić nezgodno je doskočio na sredini druge četvrtine i Radonjić nije želeo da rizikuje, pa Kalinić nije ni igrao u drugom poluvremenu.

Zvezda je treću deonicu dobila 21:13 i smanjila sa -23 na -15, najviše zahvaljujući Nikoli Ivanoviću koji je igrao odlično i sve pogađao.

Nastavio je u istom ritmu i u četvrtoj četvrtini, pogađao je svoje šuteve, pridružio mu se Cirbes sa nekoliko poena iz reketa, ali povratka za Zvezdu nije bilo.

Zaostatak je bio veliki, odbrana je bila loša i uvek je Baskonija imala odgovor.