15. Decembra 2019.

Povreda Dončića, skroman učinak Gudurića

Sjajni slovenački košarkaš je teren morao da napusti već u drugom minutu utakmice, pošto se pri jednom prodoru nezgodno odrazio i iskrenuo desni skočni zglob.

Majami je u derbiju trećeplasiranih ekipa Zapada i Istoka taj hendikep domaćih iskoristio i na kraju slavio posle produžetka sa 122:118.

Njih je do trijumfa predvodio Džimi Batler sa 27 poena i sedam asistencija, Tajler Hero dodao je 19 poena, dok je tripl-dabl učinak imao Bam Adebajo (18p+11sk+10as).

Dončića u Dalasu su pokušali da zamene Kristaps Porzingis sa dabl-dablom (22p+14sk) i Tim Hardavej sa 28 poena i pet skokova, ali to na kraju nije bilo dovoljno da se izbegne osmi poraz u sezoni.

Hjuston – Detroit 107:115

Srpski košarkaš Marko Gudurić učestvovao je, doduše skromno, u trjumfu Memfis Grizlisa nad Vašington Vizardsima rezultatom 128:111.

Reprezentativac naše zemlje je na terenu proveo 17 minuta, a meč je završio sa četiri poena, tri skoka i dve asistencije.

U njegovoj ekipi najbolji je bio Dilon Bruks sa 27 poena, Brendon Klark dodao je 25, a Dža Morent 18 poena.

Poraz gostiju nije uspeo da spreči ni efikasni Bredli Bil sa dabl-dablom (29p10sk). Pratili su ga Troj Braun sa 16, odnosno Iš Smit i Admiral Skofild sa po 14 poena.