Dinamo Zagreb – Totenhem 3:0 (0:0)
Oršić 62, 83, 107
Stadion: Maksimir (Zagreb)
Sudija: Davide Masa

Totenhem je protiv Dinama pobedio u prvoj utakmici sa 2:0 golovima Harija Kejna i u Zagreb je otišao kako bi odbranio veliku prednost. Dinamo ih je iznenadio.

Golovima Mislava Oršića u 62. i 83. minutu Dinamo je u regularnom delu slavio sa 2:0 (0:0).

U produžecima su slavili golom u 107. minutu Oršića i na ovom meču su pobedili ukupno sa 3:0. U četvrtfinale su prošli ukupnim rezultatom 3:2.

Totenhem je rezervisano ušao u meč. Igrali su na sigurno, imali su više loptu u svom posedu i u prvom poluvremenu smo videli samo dve šanse.

Lovro Majer oprobao se sa distance, dok je na drugoj strani pokušao Kejn, ali se istakao golman Livaković.

Dinamo je krenuo na sve ili ništa u drugom poluvremenu i poveli su golom Oršića u 62. minutu. Asistent je bio Lovro Majer.

Želeo je Dinamo gol za produžetak, a Murinjo je izveo ofanzivnije igrače i uveo Ndombelea i Lo Selsa, kako bi zatvorio utakmicu.

Lukas Mura je mogao sve da reši u 74. minutu, ali je bio neprecizan iz izgledne pozicije.

I onda šok za Totenhem i slavlje u Zagrebu u 83. minutu.

Mislav Oršić ponovo pogađa mrežu Uga Ljorisa za 2:0 i odvodi meč u produžetke.

Dinamo je kontrolisao utakmicu u prvom produžetku i propustio je veliku šansu u 96. minutu. Leovac je ostao usamljen na desnoj strani, imao je priliku da šutne sa deset metara, ali je hteo da uposli usamljenog Gavranovića na petercu.

Loše je dodao i lopta je otišla pored gola.

EPA-EFE/ANTONIO BAT

Dinamo do prednosti od 3:0 dolazi u 106. minutu.

Ponovo je strelac bio neverovatni Oršić, koji postiže het-trik i Dinamo je bio na nešto više od 10 minuta do četvrtfinala Lige Evrope.

Totenhem je imao nekoliko neverovatnih prilika u završnici.

Livaković je branio udarce Bejlu i Kejnu, koji je imao veliki promašaj u 116. minutu.

Nekako je preživeo Dinamo poslednje napade Totenhema i po poslednjem sudijskom zvižduku krenulo je veliko slavlje na “Maksimiru”.