5. Decembra 2020.

Poslije Reala, Kadis srušio i Barselonu!

Verovatno takva osoba ne postoji, ali to je činjenica jer je tim Filipa Malbašića savladao katalonskog velikana sa 2:1 (1:0) na stadionu “Karanca”.

Barselona je upisala četvrti poraz ove sezone, ima samo 14 osvojenih bodova iz 10 odigranih utakmica i nalazi se na 7. poziciji na tabeli.

Kadis je skočio na 5. mesto sa 18 bodova, pretekavši Sevilju.

Ka tome ga je poveo Alvaro Himenes već u osmom minutu.

Posle kornera sa leve strane je dočekao loptu i sa nekoliko centimetara od gol-linije je zakucao loptu u mrežu Marka Andrea Ter-Štegena.

Barsa je napadala, imala mnogo više šuteva ka golu Kadisa, ali je izjednačila tek u 57. minutu.

Leo Mesi je odlično iskontrolisao loptu na ivici kaznenog prostora, proigrao je Đordija Albu, a on je u pokušaju da centrira pogodio Pedra Alkalu i lopta je završila u mreži.

Međutim, samo pet minuta kasnije nova katastrofalna reakcija odbrana Barselone i lukavi Alvaro Negredo to koristi.

Očajno su iskomunicirali Lengle i Ter-Štegen, a iskusni napadač se prikrao, uzeo loptu i ušetao se u prazan gol.