12. Oktobra 2021.

Portugalija deklasirala Luksemburg, Danska na Mundijalu!

Prvo mesto i dalje pripada Srbiji sa 17 osvojenih bodova, a Portugal ima jedan manje uz utakmicu manje.

Kristijano Ronaldo i drugovi će imati priliku da u novembru u Dablinu protiv Republike Irske preuzmu prvo mesto i tako dočekaju poslednje kolo u kom će dočekati Srbiju

U slučaju da Portugalci osvoje bod protiv Iraca, takođe će biti prvi zbog bolje gol-razlike u odnosu na “orlove”, kojima će odgovarati samo pobeda u Lisabonu.

Meč protiv Luksemburga Portugalija je rešila već u prvih 17 minuta kada je već bilo 3:0.

Poveli su domaći u 8. minutu iz sumnjivog penala koji je u vođstvo pretvorio Kristijano Ronaldo.

Po istom receptu u 13. minutu već je bilo 2:0, uz drugi gol Ronalda.

Treći pogodak delo je Bruna Fernandeša koji je lepo pogodio dalji ugao u 17. minutu.

Grupa A:
Srbija – Azerbejdžan 3:1 (1:0)
Vlahović 31p 53, Tadić 83p Makmudov 45+2
Portugalija – Luksemburg 3:0 (3:0)
Ronaldo 8p, 13p, 87, Fernandeš 17, Palinja 69

Već tada je bilo jasno da će ovo biti teška noć za Luksemburžane, ali su Portugalci “povukli ručnu” posle toga.

Četvrti gol dali su tek u 69. minutu kada se Palinja upisao u listu strelaca.

Konačan rezultat postavio je Ronaldo u 87. minutu za svoj het-trik.

Fudbaleri tzv. Kosova izgubili su u Prištini na stadionu “Fadilj Vokri” od Gruzije rezultatom 2:1.

Gosti su poveli u 11. minutu golom Okriašvilija, a u poslednjem minutu prvog dela izjednačio je Murići iz penala.

Ipak, ceo plen u Tbilisi poneo je Davitašvili golom u 82. minutu za konačnih 2:1.

U okviru iste grupe Švedska je nadigrala Grčku rezultatom 2:0.

Golove za Skandinavce postigli su Forsberg iz penala u 59. minutu i Isak deset minuta kasnije.

Time su Šveđani preskočili Španiju na prvom mestu i sada imaju dva boda više dva kola pre kraja, s tim da će u poslednjem kolu gostovati na Pirinejima.

Danska je zadržala maksimalan učinak i to bez ijednog primljenog gola u svih osam odigranih utakmica.

Rezultatom 1:0 savladana je Austrija, a jedini gol na “Parken” stadionu postigao je Mele u drugom poluvremenu.

Danska ima skor 8-0-0 i gol razliku 27:0, te je obezbedila plasman na Mondijal.

U istoj grupi Škoti su slavili na Farskim ostrvima, takođe minimalnim rezultatom.

Jedini gol postigao je Dajks u 86. minutu.