24. Novembra 2022.

Portugalci srećno do pobede

Niko nije mogao da veruje posle, ne prvog poluvremena, već čitavog sata igre, da će se nešto uzbudljivo dešavati na ovoj utakmici. Do tada samo je Ronaldov poništen gol izazvao uzbuđenja.

A onda, od 65 minuta prava bonanca. Tada je dosuđen penal o kome će se pričati. Ronaldo je pao posle jednog duela, u kojem je defanzivac Gane sklonio loptu. Sudija je pokazao na belu tačku, VAR se nije javljao. Tako da je Ronaldo izveo penal, pogodio i postao prvi igrač sa postignutim golom na pet mundijala.

Međutim, Crne zvezde se nisu predavale i dobile su nagradu u vidu izjednačenja. Sjajan prodor odličnog Kudusa u 73. minutu ispratio je Andre Aju za 1:1.

Međutim, individualni kvalitet ekipe Fernanda Santoša došao je do punog izražaja u samo dva minuta. Prvo u 77. minutu Žoao Feliks izbegava ofsajd zamku i postiže gol za 2:1, a onda u narednom napadu posle sjajne akcije Bruno Fernandeš sjajno proigrava Rafaela Leaoa za 3:1.

Ipak, ni tada nije bilo gotovo. U 89. minutu igrač Crvene zvezde Usman Bukari, koji tek što je ušao u igru, matirao je Dijega Koštu za 3:2. Do kraja sjajnu šansu su propustili fudbaleri Gane, tako da je ostalo 3:2 za Portugalce, koji u narednom kolu igraju derbi grupe protiv Urugvaja u ponedeljak.