25. Januara 2021.

Portland poslije drame srušio Nikse, San Antonio “pregazio” Vašington

Njujork Niksi se polako vraćaju među snažne ekipe i ove sezone igraju prilično dobru košarku, što su posebno prikazali u duelu sa Portlandom.

Dejmijan Lilard je imao 39 poena i 6 trojki, izgradio veliku prednost, ali sjajni Imanuel Kvikli sa 31 poenom i njegovi saigrači su uspeli to da istope i da nam pruže sjajnu košarkašku predstavu.

Prvo poluvreme je pripalo Portland Trejlblejzersima, ali je zato drugo pripalo Njujork Niksima. Već na poluvremenu su Blejzersi imali 20 poena prednosti, 70:50 je stajalo na semaforu, ali im to nije bilo dovoljno za mirnu završnicu.

Kvikli i drugovi su pogodili veliki broj šuteva i voda u uši je Portlandu ušla već na 7 minuta pre kraja utakmice, kada je košem Imanuela Kviklija bilo 96:91 za Portland.

Preko Lilarda su se Blejzersi ponovo odlepili, ali sada Džulijus Rendl nije dozvolio tako nešto, pa onda ni Kvikli i opet smo imali dramu, 106:102, pa su Blejzersi u tom finišu ipak bili mirnije ruke i uspešno odneli trijumf 116:113.

Dakle, Lilard sa 39 poena najefikasniji, uz to je imao 5 skokova i 8 asistencija, dok je 16 imao Simons, a 12 Karmelo Entoni. Na drugoj strani 31 poen Kviklija, uz 25 Džulijusa Rendla, a 18 je dodao Burks.

Košarkaši San Antonio Sparsa su rezultatom 121:101 porazili Vašington Vizardse.

Nakon mnogo problema i dve nedelje bez košarke napokon smo dobili priliku da vidimo Vašington Vizardse i odmah su poraženi.

Ruku na srce, Vizardsi nisu bili kompletni, nije igralo šest igrača: Rui Haćimura, Deni Avdija, Davis Bertans, Iš Smit, Mo Vagner i Troj Braun Džunior.

Ipak, Vizardsi su uspeli dobro da otvore susret, u svom timu su imali Rasela Vestbruka, koji se nije baš proslavio, kao i Bredlija Bila koji je još jednom bio najbolji igrač na parketu…

Kako je utakmica odmicala, tako su Vizardsi ostajali bez snage. I sam trener Skot Bruks je rekao da je tim tek nedavno počeo ponovo da trenira, što je definitivino uticalo na igrače.

Sparsi su naredne tri četvrtine lako dobili i “pokosili” Vašington Vizardse sa 121:101, a posebno se ističe dobra igra u poslednjoj četvrtini.

Najefikasniji je bio Bredli Bil sa 31 poenom, 16 je imao Robinson, 11 Len, a Rasel Vestbruk samo 9 poena. Na drugoj strani, 21 poen Petija Milsa, 16 Vokera, 15 Oldridža, a 14 je ubacio Vasel.

Košarkaši Boston Seltiksa su bez ikakvih problema pregazili Klivlend Kavalirse ubacivši im 141 poen, a Kavsi su na to dodali tek 103.

Džejlen Braun je bio predvodnik Bostona sa 33 poena, a verovali ili ne, čak 20 od tih 33 je ubacio u trećoj četvrtini i tako je Boston prekinuo loš niz od tri uzastopna poraza.

Kemba Voker se ponovo razigrao, ubacio je 21 poen, dok je Danijel Tajs ubacio 17, a Karsen Edvards 15 i valja spomenuti da već neko vreme nema Džejsona Tejtuma…

Kolin Sekston se na drugoj strani istakao sa samo 13 poena, što je mizeran učinak pogotovo za igrača koji je Netsima nedavno u dva meča ubacio preko 60 poena.

Po 12 su ubacili Osman, Alen i Dotson, dok Vindler, Megi i Dramond imali po 11 postignutih poena.

Los Anđeles Klipersi savladali su Oklahoma Siti Tander – 108:100.

Srpski krilni centar Aleksej Pokuševski ubacio je 2 poena (1/5 za dva, 0/3 za tri poena), uz četiri skoka i ukradenu loptu.

Klipersi su odlično otvorili meč, a posebno Kavaj Lenard.

Ubacio je 14 poena u prvoj četvrtini i imali su Klipersi +16 posle prvih 12 minuta.

Aleksej Pokuševski ušao je na dva minuta do kraja prve četvrtine i igrao je ukupno osam minuta u prvom poluvremenu. Šutnuo je jednu trojku i promašio, pa je završio poluvreme bez poena. Upisao je i ukradenu loptu i skok.

Kavaj Lenard je ubacio 21 poen u prvom poluvremenu i Klipersi su imali +11.

Pol Džordž igrao je nešto slabije poluvreme, a Lenarda je ispratio Ibaka sa 11 poena.

Oklahoma je u trećoj četvrtini uspela da smanji na -4 i vrati se u igru.

Ipak, razigrao se ponovo Kavaj Lenard i vratio Kliperse na dvocifrenu prednost. Pogodio je uz zvuk sirene na kraju treće četvrtine za +12.

Pokuševski je odigrao još nekoliko minuta u trećoj četvrtini i uspeo je da se upiše, sjajnim zakucavanjem. Uz to, promašio je još dva šuta.

Klipersi su dodali gas u četvrtoj četvrtini i na četiri minuta do kraja imali su +17.

Tu su trojkama Pola Džordža rešili meč.

Kavaj Lenard ubacio je 34 poena, uz 9 skokova i 8 asistencija.

Pratili su ga Ibaka sa 17 i Džekson sa 14 poena. Pol Džordž ubacio je 11 poena.

Kod Oklahome su se istakli Gildžes-Aleksander sa 23 i Džordž Hil sa 22 poena.

Košarkaši Milvoki Baksa su rezultatom 129:115 pobedili Atlanta Hokse.

Atlanta Hoksi su na meč sa Milvoki Baksima došli bez nekoliko važnih igrača, pre svega Trea Janga i Klinta Kapele, a ni Bogdana Bogdanovića nema zbog povrede kolena.

Baksi uopšte nisu imali problema sa Atlantom u ovom duelu. Već posle prve četvrtine su rešili pitanje pobednika kada je na semaforu stajalo 32:15.

Dosta jači otpor su Hoksi pružili u drugom kvartalu, koji je po poenterskom učinku bio izuzetan i Baksi su ga pridobili sa 34:32, pa su na poluvreme otišli sa visokom prednošću, a rezultat je glasio 64:47.

Pokušali su Hoksi u nastavku da bace “rukavicu u lice” Milvokiju, ali je to bilo bezuspešno. Janis, Midlton i drugovi su bez većih problema priveli meč kraju i slavili rezultatom 129:115.

Sa 33 poena najefikasniji je bio Hanter, dok je 30 postigao Kolins, a u Atlanti je dvocifren bio još samo Danilo Galinari sa 17 poena. Na drugoj strani, 27 poena, 14 skokova i 8 asistencija Janisa Adetokumba, 21 Portis, 19 Midlton, a 15 Holide.

U meču punom neizvesnosti su košarkaši Šarlot Hornetsa rezultatom 107:104 savladali Orlando Medžik.

Još jednu maestralnu partiju je pružio do skoro osporavani Gordon Hejvrod koji je Orlandu ubacio 39 poena uz 5 postignutih trojki, a uz to je imao i 9 uhvaćenih skokova.

Majls Bridžis je takođe odigrao jako dobro, on je postigao 18 poena, dok je Grejem ubacio 15, a Lamelo Bol 11.

Na drugoj strani, kao po običaju, Nikola Vučević je briljirao sa 22 poena i 13 skokova, poen manje je imao Furnije, a po 14 su postigli Klark i Entoni.

Interesantno, na ovom meču smo imali Mela i Entonija…

Orlando je tokom tri četvrtine dominirao, bio dosta bolja ekipa, ali su se raspali u poslednjem kvartalu što su košarkaši iz Severne Karoline uspešno iskorisitili i ukrali im pobedu, faktični ispred nosa.

Ovo im je bila sedma pobeda u sezoni, odnosno četvrta u gostima, dok je Orlando zabeležio i deseti poraz na svom parketu.