Poraz Zvezde u Izraelu nakon duplog preokreta

Makabi Haifa – Crvena zvezda 3:2 (1:2)
Pjero 18, 51, Šeri 61 – Pešić 27, Kanga 39
Stadion: Semi Ofer (Haifa)
Sudija: Karlos del Sero Grande (Španija)

Tako je prekinut niz od sedam utakmica bez poraza i četiri bez primljenog gola. Na sedam mečeva u dosadašnjem delu sezone su primili samo jedan gol, a na ovom meču čak tri.

Dočekali su crveno-bele vremenski uslovi teški za normalno funkcionisanje, kamoli fudbal. Vlažnost vazduha je bila skoro 70 odsto, ali to nije niti sme da bude izgovor.

Na trenutke su pokazali naznake dobre igre, vodili, ali je finalni utisak da će štošta morati da se promeni pred revanš u Beogradu.

Tim iz Ljutice Bogdana je ušao u meč ofanzivno, forsirala se desna strana po kojoj je ordinirao Osman Bukari. Pokušaju su ubrzo zamrli i na taj način je ostavljen prostor da pred krcatim “Semi Ofer” stadionom uspostave svoj stil igre.

Već tu je viđeno šta će biti boljka Crvene zvezde. Nemarno su se dodavali igrači srpskog predstavnika u elitnom takmičenju, često grešeći i na taj način pomažući protivniku da ni iz čega stigne do šanse.

Znalo se da će Frendzi Pjero predstavljati veliku opasnost po gol Zvezde i pre ovog meča. Pojačanje Makabija iz druge francuske lige ovog leta je pokazalo kako je postigao dva gola u ubedljivom trijumfu protiv Olimpijakosa (4:0) čime je skrenuo pažnju na sebe.

Zvezda je mogla do prednosti u 12. minutu preko Aleksandra Pešića koji ne koristi veliku priliku nakon pasa krilnog fudbalera iz Gane, a nepunih četiri minuta kasnije počinje mini performans napadača sa Haitija. Najpre je u 16. izbio ispred Milana Borjana, izbacio Strahinju Erakovića, ali je Kings Kangva pratio to sve i sjajnom kretnjom uspeo da se nađe u dobroj prilici da mu oduzme loptu.

Što nije uradio tad, uspeo je Pjero dva minuta kasnije kada je primećena druga Zvezdina boljka na ovom meču. Previše su prostora ostavljali protivničkim igračima, a ponajviše Dolevu Hazizi. Ovaj je to iskoristio u 18. minutu i proigrao Pjeroa koji ponovo vara Erakovića i na snagu dolazi u priliku za šut koji koristi i dovodi domaćina u prednost.

Nije dugo trebalo Zvezdi da odgovori. Šutirao je Katai sa ivice šesnaesterca u 27. minutu, a lopta je na putu ka golu zakačila Pešića nakon čega uz dosta sreće prelazi gol liniju.

Iskupio se nekadašnji član Makabija iz Tel Aviva za promašaj, a gol je ostao na snazi uprkos protestu protivničkih igrača i signaliziranju nepostojećeg ofsajda.

Od tog trenutka se stekao utisak da Zvezda bez ikakvih problema može do pobede – i to ubedljive.