22. Jula 2022.

Poraz Srbije od Crne Gore

Selektor Dejan Savić je odlučio da podmladi i osveži tim za ovo takmičenje, te u Strazbur, u koji smo stigli na dan utakmice, nije poveo Strahinju i Viktora Rašovića, Dušana Mandića, Nikolu Jakšića, Savu Ranđelovića, Đorđa Lazića i Branislava Mitrovića.

Srbija, najtrofejnija nacija na ovom turniru, sa 10 zlata, nije uspela da ponovi igru iz razigravanja na Svetskom prvenstvu, kada smo komšije pobedili (10:7).

Naš tim koštao je očajan drugi kvartal, u kojem nismo dali gol, ali smo zato primili čak pet pogodaka.

Najefikasniji na meču bio je mladi Marko Mršić sa šest golova, a ispratio ga je Konstantin Averka sa tri.

U ovoj grupi su još Španija i Australija, sve reprezentacije plasiraće se u četvrtfinale (1-4, 2-3), a naredni duel Srbija igra u subotu od 16.00 protiv “crvene furije”.

Na početku susreta između Srbije i Crne Gore viđen je veoma tvrd meč, velika borba i neiskorišćeni napadi na obe strane.

Crna Gora se prva razigrala, dva puta vodila sa dva gola razlike, ali su se “delfini” vratili, iskoristivši peterac, a onda i igrača više, tako da je rezultat posle prve četvrtine bio 3:3.

Jako, jako loša četvrtina usledila je za naš tim, u kojoj nismo dali niti jedan gol. Crna Gora je odlično plivala kontre, brzo realizovala napade, koristila igrača više.

Serija od 5:0 donela im je prednost na poluvremenu od 8:3.U tim momentima najbolji je bio Marko Mršić sa tri pogotka.

Ovaj igrač kotorskog Primorca nastavio je i u trećem kvartalu da daje golove. Na momente je i Srbija pokazala dobru igru, te je ova četvrtina bila u egalu, 6:11.

Indisponirana Srbija nije imala snage za veliki preokret, a u poslednjoj četvrtini Crna Gora je samo povećala prednost za konačni ubedljiv trijumf.