Poraz Nikšićana, remi Helsinkija u Letoniji - BIGportal.ba
Fudbal Sport

Poraz Nikšićana, remi Helsinkija u Letoniji

Fudbaleri Sutjeske iz Nikšića poraženi su kod kuće u prvom meču trećeg kola kvalifikacija za Ligu Evrope od ekipe Linfilda, 1:2 (1:1). Tako su igrači Sutjeske još jednom razočarali svoje pristalice i imaće težak zadatak da na gostovanju u Severnoj Irskoj ostvare rezultat koji bi ih odveo dalje. Sve je…

Fudbaleri Sutjeske iz Nikšića poraženi su kod kuće u prvom meču trećeg kola kvalifikacija za Ligu Evrope od ekipe Linfilda, 1:2 (1:1).

Tako su igrači Sutjeske još jednom razočarali svoje pristalice i imaće težak zadatak da na gostovanju u Severnoj Irskoj ostvare rezultat koji bi ih odveo dalje.

Sve je za Nikšićane počelo dobro, oni su u 11. minutu stekli rezultatsku prednost kada je Damir Kojašević uspeo da zatrese mrežu ekipe iz Severne Irske.

Bio je to gol iz slobodnog udarca sa 17 metara, lopta je posle snažnog udarca završila pod prečkom gola Linfilda.

Ipak, gosti su sredili redove, pa su u 38. minutu uspeli da stignu do izjednačenja. Lejveri je šutirao sa ivice šesnaesterca, Giljen je odbranio, a na odbijenu loptu natrčlao je Milar i ubacio je u mrežu.

Isti igrač je uspeo da u 65. minutu udarcem sa desne strane posle brze kontre donese pobedu Severnim Ircima.

Potencijalni protivnik Crvene zvezde u plej-ofu za ulazak u Ligu Evrope, Helsinki, odoleo je na gostovanju u Letoniji, ekipi Rige.

Vajrinen je postigao gol za Fince u sedmom minutu, ali je devet minuta pre kraja Riga izjednačila preko Bilinskog.

Treće kolo kvalifikacija za Ligu Evrope:
Utorak:
Ararat – Saburtalo 1:2 (1:0)
(Kobijalko 31 – Altunašvili 72, Kenia 76)
Riga – Helsinki 1:1 (0:1)
(Bilinski 81 – Vajrinen 7)
Sutjeska – Linfild 1:2 (1:1)
(Kojašević 11 – Milar 38,65)
Sreda:
20.15 Slovan – Dandalk 
Četvrtak:
16 Astana – Valeta
17.30 AEK (L) – Gent
18 Pjunik – Vulverhempton
18 Sparta (P) – Trabzon
18.15 Univerzitatea – AEK
18.30 Brondbi – Braga
18.45 Ventspils – Gimaraeš
19 Hagesund – PSV
19 Malme – Zrinjski
19 Marijampolj – AZ Alkmar
19 Molde – Aris
19 Nefči – Bnei Jehuda
19 Šerif – AIK
19 Tun – Spartak (M)
19.30 Antverpen – Plzen
19.30 CSKA (S) – Zorija
19.30 Fejenord – Dinamo (T)
19.30 Lokomotiva (P) – Strazbur
19.30 Ludogorec – TNS
19.30 Makabi (TA) – Suduva
19.45 Sarajevo – BATE
20 Didelanž – Kalju
20 Midtjiland – Rendžers
20 Norčeping – Hapoel Ber Šiva
20 Rijeka – Aberdin
20.30 Austrija – Apolon
20.30 FCSB – Mlada Boleslav
20.30 Vaduz – Ajntraht (F)
21 Legija – Atromitos
21 Lucern – Espanjol
21 Partizan – Malatija
21 Torino – Šahtjor Soligorsk

Danas objavljeno

Makedonac ispisao istoriju svjetskog rukometa

V.R.

Bajern rutinski protiv Šalkea za +7

V.R.

Borba Junajteda i Liverpula za defanzivca Lajpciga

V.R.

Ostavite komentar