6. Augusta 2019.

Poraz Nikšićana, remi Helsinkija u Letoniji

Fudbaleri Sutjeske iz Nikšića poraženi su kod kuće u prvom meču trećeg kola kvalifikacija za Ligu Evrope od ekipe Linfilda, 1:2 (1:1).

Tako su igrači Sutjeske još jednom razočarali svoje pristalice i imaće težak zadatak da na gostovanju u Severnoj Irskoj ostvare rezultat koji bi ih odveo dalje.

Sve je za Nikšićane počelo dobro, oni su u 11. minutu stekli rezultatsku prednost kada je Damir Kojašević uspeo da zatrese mrežu ekipe iz Severne Irske.

Bio je to gol iz slobodnog udarca sa 17 metara, lopta je posle snažnog udarca završila pod prečkom gola Linfilda.

Ipak, gosti su sredili redove, pa su u 38. minutu uspeli da stignu do izjednačenja. Lejveri je šutirao sa ivice šesnaesterca, Giljen je odbranio, a na odbijenu loptu natrčlao je Milar i ubacio je u mrežu.

Isti igrač je uspeo da u 65. minutu udarcem sa desne strane posle brze kontre donese pobedu Severnim Ircima.

Potencijalni protivnik Crvene zvezde u plej-ofu za ulazak u Ligu Evrope, Helsinki, odoleo je na gostovanju u Letoniji, ekipi Rige.

Vajrinen je postigao gol za Fince u sedmom minutu, ali je devet minuta pre kraja Riga izjednačila preko Bilinskog.