31. Januara 2020.

Polufinale za zaborav: Tim protiv Novaka za titulu u Melburnu!

Tim je posle preokreta i triopočasovne borbe savladao Nemca Aleksandra Zvereva 3:6, 6:4, 7:6 (3), 7:6 (4).

Tim će u finalu “Ozi opena” sastati sa sedmostrukim šampionom Novakom Đokovićem, koji je u polufinalu “počistio” Rodžera Federera sa 3-0.

Biće to 11. međusobni okršaj Srbina i Austrijanca, a Đoković vodi u susretima 6-4.

Međutim, Tim je dobio poslednja dva okršaja, u polufinalu Rolan Garosa 6:2, 3:6, 7:5, 5:7, 7:5 i grupnoj fazi Završnog mastersa u Londonu 6:7 (5), 6:3, 7:6 (5).

Timu će ovo biti treće finale Grend slem turnira, prethodna dva je igrao na Rolan Garosu u prethodne dve godine i oba je izgubio od Rafaela Nadala.

Đoković i Tim će se za titulu u Melburnu boriti u nedelju od 9.30 časova. Srbin igra za osmu titulu u svom osmom finalu.

Tim je očajno otvorio meč, odmah je izgubio servis, momentalno je vratio brejk, ali nije pronašao odgovarajući ritam.

Austrijanac je mnogo grešio, što je Zverev iskoristio i sa još dva brejka dobija prvi set za manje od 40 minuta.

Međutim, Tim preokreće stvari u drugom setu, oduzima servis Zverevu u trećem gemu nakon čega potvrđuje brejk.

Zverev uspeva da se brzo vrati u egal, ali Tim sjajno reaguje i opet mu oduzima servis. Odoleva pritisku na 5:4, spasava dve brejk lopte i dobija set za 1-1.

Tim nastavlja u istom ritmu i opet u trećem gemu narednog seta pravi brejk, nakon lega spasava brejk loptu i potvrđuje prednost 3:1.

Potom propušta brejk priliku za 4:1, a momentum koristi Zverev i uzvraća brejkom za 3:3. Nakon toga je usledila potpuno izjednačena borba dvojice tenisera bez mnogo rizikovanja.

Tim u desetom gemu ipak ulazi u problem, ali spasava dve brejk-set lopte, nakon čega set ulazi u taj-brejk u kojem je odmah oduzeo servis Nemcu i rutinski ga priveo kraju za preokret na 2-1.

Tek u četvrtom setu nismo videli ništa uzbudljivo, teniseri su servirali besprekorno, retko su rizikovali i napadali servis rivala.

To nas je uvelo u novi taj-brejk u kojem opet Tim uspostavlja rano kontrolu i rešava meč za prvo finale u Melburnu.