4. Septembra 2019.

Poljska maksimalnim rezultatom do druge faze, Angola bolja posle produžetka

Izabranici Majka Tejlora rutinski su stigli do trećeg trijumfa i u drugoj fazi igraće protiv Rusije i Argentine, a u grupi će još biti Venecuela ili Kina.

Poljaci su utakmicu protiv afričke selekcije dobili zahvaljujući odličnoj četvrtoj četvrtini, koju su dobili rezultatom – 25:14.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Adam Vačinski sa 16 poena, Kulig je ubacio 14, dok je Ponitka dodao 12 poena.

Kod Obale Slonovače Šarls Abu ubacio je 23 poena, dok je nekadašnji košarkaš Crvene zvezde Dion Tompson imao 18 i šest skokova.

Košarkaši Angole savladali su Filipine rezultatom 83:78 u poslednjem meču grupe D Svetskog prvenstva u Kini.

Angola je vodila tokom većine meča ali u završnici prokockala prednost, pa slavila pobedu posle produžetka.

Ta afrička selekcija je pobedom zauzela treće mesto u grupnoj fazi, ostavivši Filipine bez ijedne pobede posle ubedljivih poraza od Srbije i Italije.

Angola je kontrolisala rezultat i na poluvreme otišla sa +4 (38:34), a njihova prednost je rasla i tokom treće deonice i pred poslednjih deset minuta bilo je 56:46.

Filipini su tokom 4/4 gubili i sa 12 poena, sredinom deonice bilo je 9 razlike, ali je usledila velika serija i preokret za vođstvo od 70:67.

Angola je uspela da se vrati i da povede, a na 73:73, a Filipini su imali napad za produžetak – Perez je uzeo loptu u ruke na pet sekundi do kraja, a onda četiri sekunde protraćio čekajući da se nešto desi, pa “ispalio” trojku sa skoro pola terena koja nije došla ni do obruča.

U produžetku Angola je opet povela, ali se ušlo u novu dramatičnu završnicu. Angola je propustila priliku da slobodnim bacanjima dođe do +4, ali je trojku za novu produžetak promašio Ravena.

Najbolji kod pobednika bio je Žoakim Valdelisio sa 20 poena i sedam skokova. Po 12 poena su imali Redži Mur i Janik Moreira, koji je dodao i 15 skokova.

Filipince je predvodio Endrej Bleč sa 23 poena i 12 uhvaćenih lopti, a pratio ga je Džejmar Perez sa 17 poena.

Zanimljivo je da je Gejb Norvud, igrač Filipina, jedini starter na Mundobasketu koji u grupnoj fazi nije uspeo da postigne nijedan poen. Odigrao je ukupno 42 minuta i šutirao 0/6 iz igre.