24. Februara 2020.

Poljaci šokirali svjetskog šampiona, Finska se izjednačila sa “orlovima”!

Poljska je kao gost savladala svetskog šampiona Španiju u Saragosi – 80:69 (15:19, 23:16, 27:20, 15:14).

Španci igraju samo sa igračima iz ACB lige, ali su svejedno bili veliki favoriti protiv Poljaka, koji su takođe bez igrača iz Evrolige.

Posle prve četvrtine i +4 za Španiju, niko nije naslutio da će doći do preokreta, čak ni kada se na veliki odmor otišlo sa +3 za Poljake.

U trećoj deonici su gosti odigrali fantastično, ubacili su 27 poena i došli do dvocifrene prednosti.

Za Špance je to bilo nedostižno i Poljska je slavila.

Ej Džej Sloter je sa 26 poena predvodio Poljsku, a pratili su ga Aron Sel sa 17 i Mihal Sokolovski sa 13.

Kod Španaca su najefikasniji bili Dani Dijes sa 16 i Sebastijan Sais sa 15 poena i 12 skokova.

Italija je u Talinu savladala Estoniju – 87:81 (18:18, 23:29, 18:14, 28:20).

Mikele Vitali sa 22 i Đampaolo Rici sa 18 bili su najefikasniji u pobedničkim redovima, dok je dvocifren još bio Filipo Baldi Rosi sa 10 poena.

Kod Estonaca su se istakli Kristjan Kitsing sa 22, Sim Sander Vene sa 21 i Kristijan Kulame sa 17 poena.

Košarkaši Finske pobedili su Švajcarsku u drugom kolu kvalifikacija za Evrobasket, rezultatom 69:64.

Finska se oporavila od uvodnog poraza od Srbije i savladala Švajcarce, koji sada imaju dva neuspeha.

Domaćin je bolje ušao u meč i došao do dvocifrene prednosti posle prvih deset minuta, a njihova prednost je nastavila da raste, pa je na kraju poluvremena iznosila +15 (36:21).

Finska je tokom treće četvrtine krenula da smanjuje prednost protivnika, a krajem meča došla je do potpunog preokreta.

Švajcarska je imala 61:56 na nekoliko minuta do kraja, ali su Finci napravili seriju od 13:3 do kraja meča.

Najbolji kod pobednika bio je Sasu Salin sa 25 poena i sedam skokova, dok se na drugoj strani istakao Marko Mlađan sa 12 poena.