28. Aprila 2021.

Pokuševski odličan, Dončić ubacio 39 i nadjačao Karija i Voriorse, Boban zaradio isključenje

Boston Seltiksi su upisali i treći uzastopni poraz, odnosno četvrti u poslednjih pet utakmica, a ovoga puta su u TD Gardenu izgubili od Oklahoma Siti Tandera.

U Oklahomi je odličan meč pružio i mladi srpski košarkaš, Aleksej Pokuševski, koji je meč završio sa 12 poena, 6 skokova, 4 asistencije, uz 5 od 12 iz igre za 27 minuta na terenu.

Tokom gotovo čitave utakmice su igrači Oklahome bili u vođstvu, a treba i spomenuti da Boston nije bio kompletan pošto nisu igrali glavni igrači: Džejson Tejtum i Kemba Voker, a nije igrao ni “Timelord”, Robert Vilijams.

Trener Bred Stives je rekao da se nada da će dobiti svoje igrače za noć između srede i četvrtka, kada će Seltiksi igrati sa Šarlot Hornetsima na svom parketu.

Inače, poslednja četvrtina utakmice sa Oklahomom je bila daleko najefikasnija, a gosti su je dobili sa 41:37 i upisali pobedu rezultatom 119:115.

Najefikasniji je bio Džejlen Braun sa 39 poena, dok je sjajni Pejton Pričard meč završio sa 28 poena, Smart je dao 14, a Furnije 11 poena.

U redovima Tandera, 24 poena Dorta, 21 Bejzlija, po 15 Robija i Džeroma i 12 Pokuševskog.

Košarkaši Dalasa ubedljivo su savladali na gostovanju Golden Stejt Voriorse 133:103.

Igrač utakmice bio je Slovenac Luka Dončić, koji je bio najefikasniji pojedinac na meču sa čak 39 poena.

Imao je i osam asistencija i šest skokova i tako potpuno anulirao učinak trojice košarkaša Voriorsa.

Stef Kari je ubacio 27 poena, Malder 26, uz pet skokova, dok je Vigins meč završio sa 15 poena, pest asistencija i četiri skoka.

Zanimljivo, čak trojica košarkaša Dalasa imala je identičan poenterski učinak.

Fini-Smit, Hardavej i Meli su ubacili po 13 poena, a dvocifreni su bili još Branson sa 12, odnosno Kleber sa 10 poena.

Boban Marjanović je na terenu proveo samo četiri minuta, imao po dva poena i skoka, a isključen je sa utakmice zbog faula nad Džordanom Pulom.

Golden Stejt – Dalas 103:133

Dalas je samo u jednom momentu tokom prve četvrtine ispustio vođstvo, nakratko.

Već krajem prve četvrtine je imao ogromnih +24, a maksimalna prednost je išla do ogromnih +43, koliko je bilo na startu poslednjeg kvartala.

Dalas je potvrdio dobru formu i ovo im je četvrti trijumf na poslednjh pet utakmica.

Trenutno su šesti na Zapadu sa skorom 34-27. Imaju pobedu više od Portlanda i dve manje od Los Anđeles Lejkersa.

Bio je ovo neočekivano ubedljiv poraz Golden Stejta, koji, takođe, može da se pohvali solidnom formom, pošto su na poslednjih 10 mečeva pre ove utakmice ostvarili osam pobeda.

Voriorsi su 10. na Zapadu sa 31 pobedom i isto toliko poraza. Isti broj trijumfa imaju i San Antonio i Memfis.

Boban Marjanović nije završio meč sa Golden Stejtom.

Boban Marjanović je ljubitelj NBA publike, kako kod nas tako i u Sjedinjenim Američkim Državama.

U noći iza nas su Dalas Maveriksi prosto “pregazili” Golden Stejt Vorirose sa 133:103, a Boban Marjanović je u tom duelu imao 2 poena i 2 skoka.

Pred kraj utakmice, pri rezultatu 125:92 u korist Dalasa, bek Voriorsa, Džordan Pul krenuo je na polaganje, kada ga je u odbrani preuzeo Marjanović.

U želji da ga izblokira udario ga je po glavi i za to zaradio nesportsku ličnu grešku drugog stepena što automatski znači isključenje.

Nakon faula je prišao da se izvini Pulu, jer ovde zaista nije bilo zle namere.

Bruklin Netsi su pobedili Toronto Reptorse, dok su Milvoki Baksi bili bolji od Šarlot Hornetsa.

Bruklin Netsi su opstali na prvoj poziciji Istočne konferencije pobedivši Toronto Reptorse sa 116:103.

Kajri Irving je odigrao nešto slabiju partiju od očekivanog, pošto je upisao samo 9 poena, dok je Grin imao 22 i bio najefikasniji, a po 17 postigli su Grifin i Durent.

Na drugoj strani, 24 poena je imao Lauri, 21 Anunobi, a Birč je imao 13 poena uz 14 uhvaćenih skokova.

Toronto je uprkos ovom porazu i dalje u igri za plasman na plej-in turnir, pošto Vašington ima pobedu više i utakmicu manje.

Milvoki Baksi su uspešno savladali Šarlot Hornetse rezultatom 114:104, pa sada imaju 38 pobeda što je četiri više od četvrtoplasiranih Njujork Niksa i petoplasirane Atlante.

Janis Adetokumbo je ponovo odigrao na MVP nivou, ubacivši 29 poena uz 12 skokova i 8 asistencija, Bruk Lopez je dao 22, Midlton 17, a Forbs 15 poena.

Na drugoj strani, 25 poena Devontea Grejema, 21 Majlsa Bridžisa, 18 Vašingtona i 13 Breda Vonamejkera.

Portland Trejlblejzersi su sa 133:112 bili bolji od nekompletnih Indijana Pejsersa i nekako drže korak za šestoplasiranim Dalasom i bekstvom u sigurno učešće u doigravanjima.

Portland je ubacio preko 70 poena za poluvreme, a onda još 40 u trećoj četvrtini i potpuno “pregazio” Indijana Pejserse.

Najefikasniji je bio Enferni Simons sa 27 poena,23 je imao Lilard, 20 Mekalum, a 15 Kovington i 13 Karmelo Entoni.

U redovima Indijane, 18 poena Ošea Briseta, kao i Malkolma Brogdona, 16 je imao Levert, a 13 Dag Mekdermot.

Minesota Timbervulvsi su došli do treće uzastopne pobede i nakon dva trijumfa nad Jutom lako slavili nad slabašnim Hjuston Roketsima, rezultatom 114:107.

Karl Entoni Tauns je bio dominantan ubacio je 31 poen, a Ernangomes 22.

U redovima Hjustona, 28 poena Kelija Olinika, dok je 24 dao Kris Vud i uz to uhvatio i 18 skokova.