7. Septembra 2022.

“Poker” Tadićevog Ajaksa, Sporting razbio Ajntraht – u Frankfurtu

Liga šampiona je i zvanično startovala u utorak uveče, a u sredu je Ajaks srpskog reprezentativca Dušana Tadića odigrao svoj prvi susret.

Ajaks je u Amsterdamu dočekao Rendžers koji sa klupe predvodi Đovani van Bronkhorst i trijumfovali uz tri postignuta gola u prvom poluvremenu.

Sve je počelo u 17. minutu kada je Edson Alvares na asistenciju Bergujsa matirao golmana Rendžersa, a 15 minuta kasnije je asistent postao strelac i povisio na 2:0.

Samo minut kasnije su se Ajaksovi navijači ponovo radovali, kada je Mohamed Kudus ušao u kazneni prostor i sa leve strane oštro šutirao u “malu mrežu” za visokih 3:0 i pobedu Ajaksa.

Rendžers je uspeo da smanji na 3:1 kada je u 72. minutu gol postigao Barišić, ali su sudije posle gledanja snimka VAR tehnologije poništile taj pogodak.

Za konačnih 4:0 postarao se Stiven Bergvajn u 80. minutu.

Fudbaleri Lisabonskog Sportinga su rezultatom 3:0 pobedili Ajntraht u Frankfurtu.

Ovo je bio fenomenalan start portugalskog tima i momci u zeleno-belim dresovima će makar na kratko zauzeti čelo tabele ispred Marseja i Totenhema koji svoj meč igraju od 21 čas.

U prvom poluvremenu golova nije bilo, a nije bilo ni previše akcije dok je Ajntraht u jednom momentu propustio veliku priliku da povede i sa rezultatom 0:0 se otišlo na “veliki odmor”.

Činilo se da je ovo utakmica koja će se “nulom” i završiti, a onda sledi blickrig u dva minuta. Prvo je Markus Edvards u 65. minutu šokirao Ajntraht, da bi već u 67. minutu Frankfurt ponovo zanemeo, a mrežu zatresao Fransisko Trinkao.

Velika pobeda Sportinga piše se rezultatom 3:0, pošto je još jedan gol postignut, a strelac tog pogotka je bio Nuno Santos u 82. minutu.