4. Augusta 2019.

“Poker” Partizana za novu ubjedljivu pobjedu

Fudbaleri Partizana savladali su Mačvu sa 4:0 u trećem kolu Linglong Superlige Srbije pred praznim tribinama stadiona u Humskoj.

Stadion: FK Partizan.
Sudija: Bojan Nikolić.Partizan: Stojković – N.R. Miletić, Ostojić, S. Pavlović, Urošević – Šćekić, Zdjelar – Lutovac, Suma, Stevanović – Ožegović.
Mačva: Puletić – Pejović, Mijailović, Ristivojević, Tošić – Jovanović, Đoković, Adamović – Milosavljević, Ašćerić, Božić.

Partizan je pred praznim tribinama svog stadiona u Humskoj ulici dočekao ekipu Mačve i odmah od starta im stavio do znanja da žele da osvoje sva tri boda.

U prvih deset minuta su imali nekoliko opasnih akcija, a najbolju nije iskoristio Ožegović koga je proigrao Suma, pa se ovaj spetljao i izgubio loptu. Svega nekoliko minuta kasnije, Mačva je zapretila preko Đokovića, ali je taj njegov udarac bio neprecizan.

Skoro pa 10 minuta kasnije videli smo i prvi pogodak. Lutovac je prošao po desnom boku, sjajnom fintom izbacio Tošića i uputio kvalitetan centaršut koji je Stevanović dočekao u kaznenom prostoru i glavom sproveo loptu u mrežu, za prednost 1:0.

Stezali su obruč crno-beli. Napadali su konstantno, želeli su taj drugi gol u prvom poluvremenu i u 42. minutu posle prodora Uroševića po levom boku usledio je dobar centaršut koji je Ožegović presreo i glavom tukao ga golu Mačve i duplirao prednost Partizana.

Odmah na startu drugog poluvremena bila je interesantna situacija. Činilo se da je načinjen prekršaj nad Ašćerićem, ali je sudija ostao “nem”, da bi Ožegović kroz sredinu dobio upotrebljiv pas, vukao je loptu do kaznenog prostora Mačve, kada je uposlio Sumu, a ovaj nije imao težak posao i dodatno uvećao prednost na 3:0.

U 58. minutu, Savo Milošević je napravio prinudnu izmenu zbog povrede skočnog zgloba Nemanje Miletića, pa je umesto njega u igru ušao Zoran Tošić, a na poziciju desnog beka otišao je Lutovac.

Nastavili su izabranici Save Miloševića u gotovo istom ritmu iako su imali čak tri gola prednosti. Mačva je pokušavala da zapreti preko kontri i polu kontri, imali su nekoliko zanimljivih pokušaja posle kornera, ali su na kraju ostali bez postignutog gola.

Što se tiče Partizana, to nije bilo sve što su imali da kažu. Preko Umara Sadika u poslednjim momentima utakmice, crno-beli su uspeli da postignu i 4. gol i da zabeleže novu ubedljivu pobedu.

Interesantno je da fudbaleri Partizana u ovoj sezoni još uvek nisu primili gol, a u Linglong Superligi Srbije postigli su 5.