29. Augusta 2022.

“Poker” Barselone, Levandovski dva puta, Real strepio, Benzema na djelu

Dvostruki strelac bio je Robert Levandovski, koji je nastavio uspon forme u katalonskom klubu, a pogađali su još Pedri i Serhi Roberto u drugom minutu sudijske nadoknade vremena.

Posle tri odigrana kola, Barselona je zabeležila dve pobede i jedan remi, a Valjadolid je upisao jedan remi i dva poraza.

U narednom kolu, Barselona će gostovati Sevilji, dok će Valjadolid dočekati Almeriju.

Fudbaleri Real Madrida trijumfalno se vraćaju iz Barselone gde su rezultatom 2:1 (1:1) savladali Espanjol u 4. kolu španske LaLige.

Vrlo zanimljiv meč na “RCDE” stadionu rešen je u neizvesnoj završnici, tačnije, 88. minutu kada je Karim Benzema, a ko drugi, pogodio za trijumf “kraljeva”.

Prethodno, Real je dosta rano došao u vođstvo, u 12. minutu, kada se u strelce upisao Vinisijus Žunior.

Espanjol se nije predao, daleko od toga, te je do poluvremena stigao do izjednačenja.

Mrežu Tiba Kurtoe pogodio je Hoselu, a to je dalo krila domaćinu za nastavak susreta.

U drugom poluvremenu su plavo-beli imali nekoliko dobrih situacija za preokret, pre svih Hoselu je u pojedinim situacijama mogao bolje, ali gola nije bilo.

Sve do 88. minuta kada je Real, koji je delovao bezizlazno i da bi mogao da se zadovolji bodom, došao je do trijumfa.

Rodrigo je proigrao Benzemu, a on po ko zna koji put postao junak Reala i odneo bodove u Madrid.

U završnici je golman Espanjola Bendžamin Lekompt dobio crveni karton posle asistencije VAR-a, pa je rukavice morao da uzme štoper Kabrera.

I u 10. minutu nadoknade Benzema je izveo slobodan udarac na efektan način, pogodivši bliži ugao Kabrere i time je postavio konačan rezultat.