“Poker” Bajera u Bremenu: “Farmaceuti” blizu Lige šampiona

Leverkuzen je stigao u Bremen sa četiri boda zaostatka za Menhengladbahom i mestom koje vodi u Ligu šampiona, pa su odmah po nastavku šampionata želeli da održe korak za Borusijom.

Verder je na pretposlednjem mestu na tabeli i ostaje na pet bodova od mesta koje vodi u baraž za opstanak i na devet bodova od mesta koje garantuje opstanak u Bundesligi.

Sudija: Tobajas Stiler
Stadion: Vezer

Bajer je pokazao da je za klasu kvalitetnija ekipa i da će Verderu biti potrebno čudo kako bi se i naredne sezone gledala Bundesliga u Bremenu.

U prvih 25 minuta nismo videli ništa na “Vezeru”.

Nijedan udarac ka golu, nijednu pravu priliku, uglavnom se igralo na sredini terena i gosti su imali loptu u posedu.

Prva šansa, prvi šut i odmah smo videli gol u Bremenu.

Dijabi je posle nekoliko driblinga izbacio čuvara, prošao po desnoj strani, centrirao je na drugu stativu, a tamo se našao sjajni Kai Haverc, koji preciznim udarcem glavom sa ivice peterca donosi prednost gostima u 28. minutu.

Verder: Pavlenka – Fridl, Mojsander, Veljković, Gebre Selasije – Bargfrede (od 56. Egeštajn), Voht (od 85. Osako), Egeštajn – Rašica (od 85. Bartel), Selke (od 71. Sardžent), Betankur (od 71. Voltmad)Bajer: Hradecki – Vajser, Bender, Tapsoba, Sinkgraven – Demirbaj, Arangiz (od 85. Paulinjo) – Virc (od 62. Belarabi), Amiri (od 71. Baumgartlinger), Dijabi (od 62. Bejli) – Haverc (od 85. Alario)

Nije dugo trajalo vođstvo Bajera, pošto je Verder izjednačio posle nepuna dva minuta.

Izborio je domaćin korner, koji je izveo Betankur i odličnim centaršutem pronašao Gebre Selasija, koji se izborio sa svojim čuvarom i udarcem iz neugodne pozicije doneo izjednačenje u 30. minutu.

Međutim, ponovo je Leverkuzen „dodao gas“ i videli smo i treći gol u razmaku od pet minuta.

Leverkuzen je dobio slobodan udarac iskosa sa desne strane.

Loptu je ubacio Demirbaj na penal, gde se našao Kai Haverc i fantastični napadač postiže svoj deveti gol u sezoni u 33. minutu, za novo vođstvo Bajera.

Do kraja prvog poluvremena Verder je ponovo pokušao da dođe do izjednačenja.

Prvo je šutirao Rašica iz daljine, a zatim i Betankur, ali je u oba navrata lopta otišla iznad prečke.

Osim prve izmene na meču u 54. minutu, kada je ušao Egeštajn, ništa nismo videli u prvih 15 minuta drugog dela igre.

A onda u 61. minutu stiže treći pogodak Bajera.

Izgubili su fudbaleri Verdera loptu na sredini, pa je usledio kontranapad, posle kojeg lopta stiže na krilo do Dijabija i krilni napadač upisuje drugu asistenciju, posle centaršuta na Vajzera, koji glavom smešta loptu u mrežu.

Tačku na meč stavio je Kevin Demirbaj u 78. minutu.

Posle nekoliko sjajnih poteza Belarabija, koji je driblinzima izbacio protivničku odbranu, lopta stiže do Demirbaja, koji je „bocnuo“ preko Pavlenke za 4:1.