19. Marta 2021.

Pogba opet osvojio “San Siro”, gol i asistencija Tadića

U derbiju večeri Mančester junajted je minimalnom pobedom na “San Siru” nad Milanom od 1:0 (0:0) obezbedio plasman dalje, uprkos 1:1 sa “Old traforda” pre sedam dana.

Gol koji je odveo dalje “crvene đavole” postigao je Pol Pogba u 48. minutu, posle puno odbitaka i smušene reakcije odbrane “roso-nera”.

Zapravo, tokom celog susreta Milan je delovao veoma loše, umorno, bezidejno i nemoćno protiv Junajteda.

Nije ni tim Ole Gunara Solskjera bio preterano bolji, te je iz jedine prave šanse došao do gola koji ga je odveo među osam najboljih.

Najbolju priliku italijanski tim je imao u 75. minutu, 10 nakon što je Zlatan Ibrahimović ušao u igru.

Šutirao je glavom, ali je Henderson jednom rukom intervenisao i nekako loptu izbio u korner.

Potom je i Teo Ernandes imao priliku, ali je realizacija bila ista kao i igra Milana tokom celog susreta i Junajted je zasluženo proslavio prolaz.

Nemanja Matić nije igrao u ovom susretu, bio je na klupi.

EPA-EFE/MATTEO BAZZI

Slavija iz Praga je u Glazgov došla sa lošim rezultatom iz prvog susreta (1:1), ali je na “Ajbroksu” uspela da nadigra novog prvaka Škotske.

Tim Stivena Džerarda nije bio na svom nivou i izgubio je rezultatom 2:0, s tim da je meč završio sa čak dva igrača manje.

Slavija je preokret napravila već u 15. minutu kada je Olajinka postigao gol za vođstvo Čeha.

“Policajci” nisu uspevali da odgovore u nastavku prvog dela, ali ni u drugom poluvremenu.

U 62. minutu Kemar Ruf je bio u šansi, ali je startovao đonom na glavu golmana Kolara, koji je morao napolje zbog povrede, a Ruf zbog direktnog crvenog kartona.

Samo 10 minuta kasnije i Leon Balogun je dobio isključenje, a minut kasnije je to iskoristio Stančiju i drugim golom rešio svako pitanje oko pobednika ovog dvomeča.

Ajaks je još u Amsterdamu odradio 80 odsto posla protiv Jang Bojsa, a ni u revanšu u Bernu ništa nije prepustio slučaju.

Dušan Tadić je namestio prvi gol Davidu Neresu u 21. minutu, a posle četiri minuta igre u nastavku se i sam upisao u listu strelaca.

Učinio je to iz jedanaesterca, što je njegov peti gol u poslednjih šest utakmica “kopljanika” u svim takmičenjima.https://streamja.com/embed/oPZWn

U dvomeču Viljareala i Dinama iz Kijeva nije bilo nikakve neizvesnosti, a za to se pobrinuo Đerar Moreno.

Postigao je dva gola u prvom poluvremenu drugog susreta, u 13. i 36. minutu, te je već tada bilo 4:0 u ukupnom skoru.

Kijevljani su u ovom dvomeču bili u potpuno podređenom položaju i zasluženo završavaju ovosezonsku evro-odiseju.