8. Aprila 2019.

Pobjede timova iz Sevilje, Ueska izborila remi protiv Levantea

Sevilja je do jako važne pobede u 31. kolu španske LaLige došla preko Rokea Mese i Munira El Hadadija i to u samoj završnici utakmice.

Mreže su mirovale tokom većeg dela utakmice, pogotovo u prvih 45 minuta, a iako nije bilo golova, prilike za postizanje pogotka su imale obe ekipe, čak je Valjadolid propustio dve, a Sevilja jednu.

Tokom drugih 45 minuta, Andalužani u potpunosti preuzimaju inicijativu, stezali su obruč sve više iz minuta u minut, ali jednostavno nisu uspevali da postignu pogodak, bar ne do 84. minuta. Tada je začaranu mrežu “razbio” Roke Mesa, da bi u drugom minutu nadoknade Munir El Hadadi postavio i konačnih Sevilja 2, Valjadolid 0.

Sevilja je ostvarila 14. pobedu u ligi, peta je na tabeli sa 49 bodova i ima bod manje od Hetafea na četvrtom mestu, koje vodi u Ligu šampiona. dok je Valjadolid pretrpeo 15. poraz i zauzima 16. mesto na tabeli sa 30 bodova i ima bod više, ali i utakmicu više od Selte, koja je prva ispod crte, u zoni ispadanja.

Levante i Ueska su odigrali nerešeno (2:2), a domaća ekipa je dva puta imala vođstvo, a u poslednjem meču dana Betis je savladao Viljareal sa 2:1.