28. Juna 2022.

Pobjede Gofana i Opelke, Dimitrov predao meč, Sakari ekspresna

Gofan je pobedio 113. igrača sveta Radua Albota iz Moldavije posle tri seta, 6:2, 6:2, 7:6.

Gofan, 58. teniser sveta, pobedio je posle nešto više od dva sata.

On je sedam puta oduzeo servis protivniku, koji je napravio tri brejka. Gofan će igrati protiv Argentinca Sebastijana Baesa, koji je pobedio Taroa Danijela iz Japana sa 6:4, 6:4, 7:5.

U drugom kolu je i Amerikanac Rejli Opelka, pobedom protiv Španca Karlosa Tabernera, 7:6, 6:4, 6:4.

Njegov protivnik biće Holandjanin Tim van Rijthoven. Američki teniser Stiv Džonson plasirao se u drugo kolo pošto mu je Grigor Dimitrov iz Bugarske predao meč zbog povrede noge.

Dimitrov je osvojio prvi set sa 6:4, a prekinuo je meč pri vodjstvu protivnika 2:5 u drugom setu.

Džonson će u drugom kolu igrati protiv Britanca Rajana Penistona, koji je bio bolji od Švajcarca Henrija Laksonena 6:4, 6:3, 6:2.

Peta teniserka sveta Marija Sakari rutinski se plasirala u drugo kolo Vimbldona.

Grkinja je na startu Grend slema u Londonu bila bolja od Zoe Hives iz Australije u dva seta – 6:1, 6:4.

U prvom setu su joj bila dovoljna dva brejka, a u reviji oduzetih servisa u drugom setu Grkinja je posle 74 minuta igre ostvarila trijumf.

U narednoj rundi igraće protiv bolje ih oršaja Savilj – Tomova.

Andrea Petković iz Nemačke nije uspela da pošto je poražena od Viktorije Golubić iz Švajcarske rezultatom 2:0 (6:4, 6:3).

Duel 57. i 58. teniserke planete pripao je Švajcarkinji zahvaljujući brejkovima u ključnim momentima oba seta.

U prvim mečevima dana na Vimbldonu plasmane dalje ostvarile su i Jelena Ostapenko, Ketrin Harison i Janina Vikmajer, nekada visoko rangirana, a danas 606. igračica sveta.

Belgijanka je u prvom kolu bila bolja od Kineskinje Lin Žu koja je trenutno 99. na WTA listi.

Rezultat u tom susretu bio je 2:0 (6:4, 6:2).

Najbolja crnogorska teniserka Danka Kovinić povukla se sa najprestižnijeg turnira na svetu zbog povrede donjeg dela leđa.

Nade Danke Kovinić da može da upiše prvu pobedu u glavnom žrebu Vimbldona i izbori eventualni duel sa Igom Švjontek u drugom kolu je raspršila povreda.

Nju je zamenila “laki luzerka” Lesli Patinama Kerhove, koje će igrati sa 20-godišnjom Britankom Sonej Kartal.