24. Decembra 2020.

Pobjeda Sakramenta uz tripl-dabl Jokića

U završnici protužetka, Badi Hild je pogotkom u poslednjoj sekundi posle velike greške Nikole Jokića na polovini protivnika.

Velika je greška, pošto je direktno uticala na ishod meča, iako je do tada srpski centar igrao sjajno i upisao je “tripl-dabl”.

Denver je u poslednji minut ušao sa četiri poena razlike, a pri rezultatu 122:122 je imao 6 sekundi za organizaciju napada.

Lopta je išla u ruke Jokića koji je izgubio na protivničkoj polovini.

Oteo ju je Barns, krenuo na zakucavanje, nije uspeo, a u poslednjoj sekundi je Badi Hild pogodio iz odbojke i doneo trijumf “kraljevima”.

Inicijalno su igrači Sakramenta odjurili u svlačionicu, Nagetse ostavili u neverici na parketu, a čak je došlo i do rasprave među igračima i trenerom Melounom.

Hild je bio junak sa 22 poena, iako je Nikola Jokić bio do poslednjeg momenta najbolji igrač na parketu sa 29 poena, 15 skokova i 14 asistencija.

Sjajna partija, ali, bio je i tragičar.

Nemanja Bjelica je odigrao 16 minuta i za to vreme je postigao 10 poena i upisao 4 skoka.

Grafika: SofaScore