17. Februara 2021.

Pobjeda Porta, gol Juventusa u gostima, goleada u Sevilji, Borusija “zakoračila” u četvrtfinale

Liga šampiona, osmina finala

Porto – Juventus 2:1 (1:0)
Taremi 1, Marega 46 – Kijeza 82
Stadion: Dragao
Sudija: Karlos del Sero Grande

Porto je iz dve uigrane akcije na startu meča i drugog poluvremena postizao golove i pobedio Juventus.

Doduše, Juventus je u završnici postigao gol koji će im mnogo značiti, pošto gol u gostima dosta menja ovaj poraz.

Poveo je Porto iz prvog napada u prvom minutu. Strelac je bio Taremi, posle katastrofalne greške zadnje linije Juventusa.

Porto se odlično branio u prvom poluvremenu i Juventus nije uspevao da stvori pravu šansu za gol. Jedinu kakvu-takvu šansu imali su u 43. minutu, kada je Rabio gađao iz kaznenog prostora, ali je sjajno reagovao golman Porta.

I onda na startu drugog poluvremena, gol već posle 30 sekundi. Sjajna, uigrana akcija sa centra i prednost Porta je duplirana.

Posle nekoliko dodavanja i prodora po desnoj strani, Manafa je uposlio Maregu, koji pogađa “kroz ruke” Ščešnog.

Juventus je krenuo po gol i uspeo je da ga postigne u 82. minutu.

Iz jedne jedine prilike, Federiko Kijeza postiže gol i Juventus ima mnogo bolje šanse pred revanš sa golom u gostima.

Srpski reprezentativac Marko Grujić je u igru ušao u 66. minutu, umesto strelca drugog gola Muse Marege.

Fudbaleri Borusije Dortmund su rezultatom 3:2 porazili su Sevilju u prvom meču osmine finala Lige šampiona.

Fantastičnu utakmicu smo gledali u Sevilji, “palo” je pet golova na susretu od čega smo čak četiri videli u prvom poluvremenu.

Malo ko je posle prvih deset minuta očekivao ovakav ishod, a kako i bi posle onog ranog gola Sevilje.

Deni Dezmond Makelie

Suso je već od 7. minuta utakmice doneo Sevilji prednost tako što je lažnjakom izbacio čuvara i uz malo sreće lopta odlazi u gol za rano vođstvo od 1:0.

Na novo uzbuđenje čekalo se 12 minuta, kada je usledila „golčina“ Dauda. On je sa preko 20 metara ispalio „projektil“ u gornji desni ugao i poravnao rezultat na 1:1.

A onda – dominacija Erlinga Halanda. Prvo je u 27. minutu odlično reagovao na dupli pas sa Sančom i „kašikom“ loptu iz peterca poslao u mrežu za veliki preokret i vođstvo od 2:1.

Potom je u 43. minutu postigao svoj drugi gol i doneo Dortmundu prednost od 3:1 pred odlazak u svlačionice, kada je posle kontre bio odlično postavljen i loptu samo sproveo u mrežu.

Drugo poluvreme je počelo mirno. Sevilja je imala terensku inicijativu, Dortmund se malo povukao i glavna stavka je bila da sačuvaju visoku prednost stečenu tokom prvih 45 minuta.

Ipak, u 49. minutu je Gomes odlično centrirao sa levog boka, ali u kaznenom prostoru je Nesiri šutirao tik iznad prečke i rezultat ostaje 3:1 u korist Dortmunda.

Odlučili su gosti da se povuku, Sevilja je stezala obruč i pokušavala na sve načine da ih ugrozi, ali im baš nije uspevalo, pa je čak Borusija mogla i do četvrtog gola sredinom poluvremena, kada se Sančo loše snašao.

Imala je Sevilja odličnu priliku nekoliko minuta kasnije. Oskar je izveo slobodan udarac i pogodio stativu… Ipak, agresivnost se isplatila.

De Jong je odlično iskoristio centaršut i našao se na drugoj stativi iza leđa odbrane Borusije i pogodio gol za 2:3. Nije idealno, ali je bolje nego 1:3.

Ipak, posle 90 minuta je Dortmund izvukao bolji rezultat i jednom nogom je već faktički kročio u četvrtfinale, tri gola u gostima je veoma lep rezultat…