Pobjeda Partizana za treće kolo, veliki uspjeh Veleža

Kvalifikacije za LK, 2. kolo:
Dunajska Streda – Partizan (prvi meč 0:1)Stadion: MOL arena
Sudija: Alain Bieri (Švajcarska)

Pre sedam dana u Beogradu bilo je 1:0, pa je sa ukupnih 2:0 Partizan sačuvao maksimalan učinak srpskih klubova u evro-takmičenjima.

Već kroz sedam dana sledi novi izazov, ponovo na strani, jer će crno-beli gostovati na obali Crnog mora, ruskom premijerligašu Sočiju.

Aleksandar Stanojević je u prvom susretu imao uvid u kvalitete slovačkog predstavnika i na osnovu toga je postavio veoma dobru taktiku za revanš.

Postavio je “parni valjak” u dobar blok, zatvorio je sve prilaze golu, iako je bio prinuđen da napravi dve izmene.

Kapitena Vladimira Stojkovića, koji je u međuvremenu završio transfer u Saudijsku Arabiju, na golu je zamenio Aleksandar Popović, dok je upražnjeno mesto na desnom beku zauzeo Aleksandar Lutovac.

I ništa se to nije osetilo, posebno jer je iz prve prave pretnje po gol DAC-a, Partizan poveo. Posle kornera sa desne strane je Bibars Natho lepo odložio za Danila Pantića, a on još lepše pogodio i doveo Beograđane u vođstvo.

Dunajska Streda (3-5-2): Jedlička – Kružilak, Beskorovaini, Bruneti – Vera, Ndžai, Šefer, Nebila (od 46. Balić), Cikaniks – Zuberu, Divković.
Partizan(4-2-3-1): Popović – Lutovac, Vujačić, Saničanin, Urošević – Zdjelar, Jojić (od 71. Šćekić)– Marković (od 61. Holender), Natho (od 61. Jović), Pantić (od 87. Pavlović) – Rikardo (od 87. Milovanović).

Već u 26. minutu je Popović spasao Partizan pošto je odbranio čist zicer Zuberu u situaciji jedan na jedan.

Na isti način je na drugoj strani Jedlička uzvratio u nadoknadi vremena u prvom poluvremenu, tako što je odbranio udarac Rikarda iz peterca i vrhovima prstiju ga sproveo do stative.

Partizan je u nastavku sve više gledao kako da prođe vreme, te da sačuva svoju mrežu, u čemu je uspevao, ali su Slovaci ipak uspevali da zaprete. I to ozbiljno.

Posebno neugodno bilo je u 68. minutu kada je najpre Vujačić zakačio loptu kod šuta Šefera taman toliko da spase čist gol, a posle kornera je Beskorovaljnij pogodio stativu!

Preživeo je srpski tim, ali nije bio kraj. U 78. minutu je pravo niotkuda dosuđen penal za Dunajsku Stredu, posle starta Siniše Saničanina nad Taivuom.

Švajcarski arbitar je procenio da je to bio kazneni udarac, iako se činilo da je štoper Partizana startovao na loptu.

Ipak, na scenu je stupio mladi golman Popović i odbranio je udarac Hrvata Andrije Balića.

Samo dva minuta kasnije stigla je kazna i sve je bilo rešeno.

Saša Zdjelar je proigrao Rikarda Gomeša sa leve strane, a napadač crno-belih veoma efektno postigao gol za 2:0.

Partizan je i u četvrtoj utakmici ove sezone sačuvao svoju mrežu, a računajući i pripremne utakmice to je ukupno osam mečeva u nizu bez primljenog gola.

Sledi duel protiv Voždovca u 3. kolu Linglong Superlige Srbije (nedelja, 21.00), a onda let u Soči i veoma ozbiljan ispit.

U međuvremenu, u četvrtak od 14 sati, biće obavljen žreb za plej-of kvalifikacija za Ligu konferencija, na kome će par Soči – Partizan imati povlašćenu poziciju.

Fudbaleri Veleža iz Mostara eliminisali su atinski AEK posle revanša u Grčkoj.

Predstavnik BiH otišao je u Atinu sa pobedom 2:1 iz prvog meča i na golu imao fantastičnog Sinišu Bogdanovića, koji je držao tim sve do 98. minuta.

A onda ni on nije mogao više da brani u igri, kapitulirao je pred Petrosom Mantalosom i meč je otišao u produžetke.

Tamo nije bilo golova, pa su penali odlučivali. I na kraju je Velež slavio 3:2 u neverovatnom raspletu u režiji njegovog golmana Bogdanovića!

Dete Partizana, sada napadač Veleža, Dejan Georgijević je prvi promašio, tačnije odbranio mu je Cican Stankovć, a onda je Ansarifard pogodio stativu.

Stanković je odbranio i Vehaboviću, između penala kada su ga savladali Brandao i Cvijanović, dok su kod AEK-a pogodili Cavelas i Šahov.

Međutim, junak Veleža Bogdanović odbranio je udarce Lopeša i Arauha i eliminisao tim koji sa klupe vodi srpski trener Vladan Milojević.

Pobedonosni pogodak za goste dao je Cvonjić i usledilo je veliko slavlje Velež u Atini.

Senzacija Mostaraca za najvećih uspeh u ovom veku i plasman u 3. kolo kvalifikacija za Ligu konferencija.

A tamo ga čeka švedski Elfsborg.

Fudbaleri Vojvodine pobedili su Panavežis 1:0 i plasirali se u 3. kolo kvalifikacija za Ligu konferencija.

Kvalifikacije za Ligu konferencija, 2. kolo
Vojvodina – Panevežis 1:0 (0:0)
Kabić 96Stadion: Karađorđe (Novi Sad)
Sudija: Juri Frišer (Estonija)

Jako loš meč viđen je na “Karađorđu”, nedostojan evropskog nivoa, ali smo ipak u poslednjim minutima videli pravu dramu.

Isticao je poslednji minut, a Litvanci su u poslednjem korneru pogodili stativu sa samo nekoliko metara od gola Vojvodine i tu propustili da odvedu meč u produžetak.

U nastavku te akcije i brze kontre, Vojvodina je došla do pobedonosnog gola tako što je 17.godišnji Uroš Kabić “bocnuo” čuvara mreže Golasa u stilu Lea Mesija.

I tako sa ukupnih 2:0 odveo Vojvodinu u narednu rundu i sudar sa austrijskim LASK-om.

Tim Slavoljuba Đorđevića moraće što pre da arhivira i zaboravi sve što se dešavalo u revanšu u Novom Sadu.

U većem delu meća je bio u podređenom položaju, posebno u drugom poluvremenu kada se uglavnom branio, ali ni gosti nisu previše pretili iz razloga što nisu imali kvalitet i znanje da kazne tako nešto.

Takođe, i zbog golmana Nikole Simića.

Odbranio je odlični čuvar mreže sve što je išlo u gol srpskog tima i bio nerešiva enigma za Panavežis.

Može i da se konstatuje da gosti iz Litvanije nisu imali ni sreće, promašili su još jedan zicer u prvom delu, a onda u već opisanom finišu ostali bez dodatnih pola sata.

Velika je to opomena za Vojvodinu, jer će morati mnogo bolje protiv LASK-a ako misli bar da mu parira.