Pobjeda Partizana, poraz Borca, odlična Vojvodina

Marković 19
Stadion: FK Partizan
Sudija: Jens Mae

Partizan je na najbolji način počeo kvalifikacije za Ligu konferencija – pobedom.

Oni su slovačkog predstavnika Dunajsku Stredu pobedili sa 1:0, a strelac jedinog gola bio je Lazar Marković u 19. minutu utakmice.

Partizan: Stojković, Miljković, Vujačić, Saničanin, Urošević, Jojić, Zdjelar, Marković, Pantić, Jović, Rikardo

Dunajska Streda: Jedlička, Kružliak, Bezkorovalni, Bruneti, Moumou, Vera, Šafer, Balić, Fabri, Divković, Taivo

Da, Partizan je bio ubedljiv, dominirao, imao mnogo prilika i svaku je propustio…. Ređali su se promašaji Rikarda, Jovića, Jojića, navijači su uzdisali, a mreže mirovale (osim, naravno, tog 19. minuta).

Lazar Marković je postao prvi fudbaler Partizana koji je postigao gol u Ligi konferencija, a manje od 10 minuta nakon tog gola Rikardo je mogao da glavom iz peterca duplira prednost crno-belih, ali lopta ide pored gola.

Nizali su se opasni napadi, Partizan je napadao i Jedlička sve majstorski branio i bio ubedljivo najbolji igrač inferiorne Dunajske Strede koja je za 45 minuta imala samo dva šuta na gol Partizana.

Drugo poluvreme je počelo agresivnom igrom Partizana, ali kako je vreme odmicalo, stišavalo se stanje na terenu i sa njima je atmosfera na tribinama bivala sve tiša i tiša.

Naravno, izabranici Aleksandra Stanojevića su imali odlične šanse i u drugom delu meča. Prvo je u 50. minutu Jović pao u kaznenom prostoru, ali penal nije dosuđen da bi već u narednom napadu ogromna šansa otišla u nepovrat, kada se Jović zaigrao i preterao sa driblinzima, a potom nije ni Pantić mogao do gola.

Potom ide nova odlična akcija, ali je tada Urošević šutirao preko gola, pa je odlično intervenisao nakon najboljeg napada gostiju u drugom poluvremenu, da bi u 71. minutu Partizan ponovo zapretio, ali ni Natho ni Rikardo nisu pogodili.

Poslednjih dvadesetak minuta utakmice nije bilo atraktivno i Partizan je dobio opomenu od Dunajske Strede, Slovaci su pokazali da mogu da odolevaju njihovim napadima i uspeli da sačuvaju mrežu u drugih 45 minuta.

Ipak, Partizan za sedam dana putuje na revanš sa golom prednosti, onim golom koji je postigao Lazar Marković u 19. minutu utakmice i sigurno će žaliti za svim propuštenim prilikama jer je rezultat mogao da bude značajno ubedljiviji.

Predstavnik Bosne i Hercegovine u kvalifikacijama za Ligu konferencije ubedljivo je poražen u Severnoj Irskoj.

Šampion BiH Borac iz Banjaluke izgubio je ubedljivo od Linfilda na gostovanju 0:4 (0:2), u prvom meču drugog kola kvalifikacija za Ligu konferencije.

Prethodno su ispali od Kluža u prvom kolu kvalifikacija za Ligu šampiona.

Odigrali su slab meč u Severnoj Irskoj i ubedljivo su poraženi.

Domaćinu je vođstvo doneo Njuberi već u drugom minutu, a duplirao ga je Manzinga u 25. minutu.

Za 3:0 pobrinuo se Malgru u 75. minutu, dok je Borac bez ikakvih šansi u 92. minutu ostavio Kalaher.

Revanš je u Banjaluci 29. jula.

Šampion Crne Gore Budućnost iz Podgorice obrukao se na gostovanju u Torshavnu na Farskim ostrvima.

Budućnost je poražena od HB Torshavna 4:0 (1:0), u prvom meču drugog kola kvalifikacija za Ligu konferencija.

Prethodno ih je Helsinki izbacio u prvom kolu kvalifikacija za Ligu šampiona ukupnim rezultatom 7:1.

Podgoričane je “načeo” Pržibilski u 45. minutu, u poslednjim trenucima prvog poluvremena.

Isti igrač duplirao je prednost u 47. minutu, da bi u 58. Petersen povisio na 3:0.

Za “poker” se pobrinuo Johansen u 66. minutu iz penala.

Završeno je još šest utakmica drugog kola kvalifikacija za Ligu konferencija.

Balkanski timovi ostvarili su dobre rezultate.

Sutjeska je u Nikšiću zaustavila Makabi iz Tel Aviva, pošto je bilo 0:0, dok je Velež iznenadio AEK i savladao ga 2:1 (1:1).

Bivši trener Crvene zvezde Vladan Milojević “pao” je u Sarajevu.

Ansarifard je u 12. minutu doneo prednost grčkoj ekipi, da bi samo dva minuta kasnije izjednačenje doneo Omar Prses.

Veliku pobedu Veležu doneo je Zajmović u 53. minutu.

Fudbaleri Vojvodine savladali su Panevežis 1:0 (0:0) na gostovanju, u okviru prvog meča drugog kola kvalifikacija za Ligu konferencija.

Junak utakmice bio je kapiten novosadske ekipe Nemanja Čović.

Postigao je sjajan gol u 70. minutu, kada je iskosa sa deset metara zakucao loptu pod prečku za pobedu Vojvodine.

Slabo je srpski tim ušao u meč, previše oprezno i Panevežis je kontrolisao ritam utakmice.

Imali su nekoliko udaraca sa distance, gde je samo jedan bio opasan u 17. minutu, kada je Nikola Simić sjajno odbranio.

Najbolju šansu u prvom delu igre imali su 34. minutu, kada je posle kombinacije nakon slobodnog udaraca Elivelto pogodio stativu sa ivice kaznenog prostora, a Elijas poslao loptu glavom preko gola u nastavku akcije.

Što se tiče Vojvodine, novosadski tim imao je tri dobre šanse i sve tri posle prekida, gde su bili najopasniji u prvom poluvremenu.

Brazilski golman odbranio je Kovačeviću u 26. minutu dobar pokušaj glavom, da bi u 42. minutu spasao svoj tim još jednom.

Vojvodina je odigrala uigranu kombinaciju posle kornera, Čović je ostao usamljen, ali je sa pet metara gađao glavom po sredini, što je uspeo da odbrani golman domaće ekipe, a u nastavku Kovačević gađa pored gola.

Na poluvremenu, nije bilo golova.

Stadion: Aukstaitijos (Panevezis)
Sudija: Alen Dirijo (Luksemburg)
Panevežis: Golas – Rafael Floro, Bisi, Januševski, Pereira – Eliošus, Kozoronis – Sarpong, Dantas, Janauskas (od 77. Kruzikas) – Elias (od 71. Kapnidis)

Vojvodina: N. Simić – Cucin, Stevanović, Kovačević, Devetak – Topić, Maksimović (od 62. Busnić) – V. Simić (od 82. Kabić), Čović, Novevski (od 46. Bastajić) – Mrkaić (od 62. Zukić)

Drugo poluvreme nije bilo tako sadržajno kao prvo.

Panevežis je opet nekoliko puta pokušao sa distance, ali sve je to bilo bezopasno za Nikolu Simića.

Vojvodina je imala jednu šansu iz prekida i od 60. minuta preuzima apsolutnu kontrolu nad utakmicom.

Sjajnu igru krunisali su golom u 70. minutu, kada je Čović matirao snažnim i preciznim udarcem pod prečku nemoćnog Golasa.

Zasluženo je Vojvodina povela i do kraja je čuvala rezultat, a Panevežis je imao dve solidne šanse preko Kapnidisa u samo nekoliko minuta.

Jednom je gađao pored gola, jednom preko gola.

Vojvodina je odbranila prednost i pred revanš ima sjajan rezultat.