1. Oktobra 2019.

Pobjeda Partizana na startu Evrokupa!

Evrokup, 1.kolo grupe B:dvorana: Palasport Đuzepe Taljerćo
kapacitet: 3.509
sudije: Karlos Kortes (Španija), Marčin Kovalski (Poljska), Reno Želer (Belgija)Venecija: I. Udano, D. Kasarin, M. Bramos, S. Tonut, O. Daje, A. De Nikolao, A. Filoj, G. Vidmar, Dž. Čepl, F. Pelegrino, B. Ćerela, M. VotPartizan: K. Volden, R. Zagorac, M. Pejdž, N. Gordić, A. Parahovski, O. Jaramaz, N. Veličković, S. Birčević, N. Janković, R. Tomas, Ž. Pejners, V. Mozli

Najbolji kod Beograđana bio je Rašon Tomas, koji je ostvario dabl-dabl učinak (11p+15sk), a pratili su ga najefikasniji Markus Pejdž sa 14 poena, Ognjen Jaramaz dodao je 12, dok je dvocifren još bio VIl Mozli sa 10 poena.

Kod poražene ekipe istakao se Majkl Bramos sa 12 poena i devet skokova, dok su Ostin Daje i Andrea de Nikolao ubacili po devet poena.

Partizan je praktično od početka do kraja odigrao rezultatski dobru utakmicu, a vođstvo nisu ispuštali sve do kraja meča.

Domaći su se veoma mučili sa efikasnošću u napadu, a posebno treba istaći podatak da su van linije 6,75m šutirali 5/27.

Crno-beli su prvih petnaestak minuta meča odigrali jako zrelo, da bi pred veliku pauzu usledila serija Venecije od 8:0, tako da je Partizan na poluvremenu imao samo četiri poena prednosti.

Andrea Trinkijeri uspeo je da “trgne” svoju ekipu, pa su oni na krilima Tomasa i Pejdža uspeli da povrate dvocifrenu prednost.

Domaći se nisu predavali i završnicu meča su učinili koliko-toliko zanimljivom.

Ipak, Partizan je, najviše preko slobodnih bacanja, uspevao da odbije nalete domaćih.

Venecija je imala napad i šut za produžetak, nisu iskoristili, pa se beogradski crno-beli iz Italije vraćaju sa pobedom.

Partizan u narednom kolu dočekuje turski Tofaš, dok Venecija putuje u Kubanj na megdan sa Lokomotivom.