6. Juna 2022.

Pobjeda Makedonaca, težak poraz Bugarske

Gosti su poveli golom Enisa Bardija u 21. minutu, a konačan rezultat je u 84. minutu postavio Boban Nikolov.

Severnoj Makedoniji ovo je četvrti bod u Ligi nacija, dok je Gibraltar zabeležio i drugi poraz.

U drugom meču grupe, Gruzija je kao gost slavila protiv Bugarske sa 5:2 (2:0).

Golove za Gruziju postigli su Zuriko Davitašvili u četvrtom, Budu Zavziladze u 52, Kviča Kvartaškelija u 58, Vako u 70. i Andrea Hristov (autogol) u 31. minutu, dok su golove za Bugarsku postigli Atanas Iliev u 50. i Ilijan Stefanov u 83. minutu.

U meču Grupe 2 Kipar i Severna Irska su u Larnaki odigrali 0:0, a obe reprezentacije imaju po bod.

Konačno, Grčka je kao gost pobedila tzv. Kosovo sa 1:0 pogotkom Anastasiosa Bakasetasa u 36. minutu.

Domaći tim je na kraju imao dvojicu isključenih, Fidana Alitija u 72. i Arijenta Murića od 91. minuta.

Konačno, u Ligi D, Malta je kao gost pobedila San Marino sa 2:0.

Strelci su bili Jan Busutil u 59. i Metju Guilaumije u 75. minutu.