28. Oktobra 2019.

Pobjeda Junajteda, Milivojević precizan u remiju sa Arsenalom, preokret Liverpula

Izabranici menadžera Olea Gunara Solskjera su posle minimalne pobede nad Partizanom u Ligi Evrope uspeli da zabeleže trijumf u domaćem šampionatu, tek treću u deset mečeva.

Rezultat je mogao da bude i ubedljiviji, ali su Markus Rašford i Entoni Marsijal promašili jedanaesterce u prvom poluvremenu.

Junajted je poveo u 21. minutu preko Skota Mektomineja, u 28. je Rašford promašio penal, ali se dva minuta kasnije upisao u strelce.

U 43. minutu je ekipa sa Old Traforda dobila novu priliku za gol sa bele tačke, a ovoga puta je neprecizan bio Marsijal.

Ipak, on je uspeo da se iskupi za promašaj i da u 73. minutu postigne gol, posle dodavanja Rašforda.

Jedini pogodak za domaću ekipu je upisao Onjel Ernandes u 88. minutu, ali to nije sprečilo Junajted da zabeleži drugu pobedu u nizu na gostujućim terenima, posle posta koji je trajao od marta ove godine.

Više uzbuđenja je viđeno u londonskom derbiju, koji je završen rezutatom 2:2, uz jedan poništen gol za Arsenal.

Ekipa menadžera Unaija Emerija je povela u 7. minutu preko Sokratisa Papastatopulosa, da bi već dva minuta kasnije njegov kolega iz defanzivne linije David Luiz povećao prednost na 2:0.

U 32. minutu je gol za Kristal Palas postigao reprezentativac Srbije Luka Milivojević, naravno iz jedanaesterca, svoj 21 od poslednjih 25 londonskog kluba, a u 52. je Džonatan Aju doneo izjednačenje.

U 84. minutu je Sokratis postigao svoj drugi pogodak na meču, ali je on poništen posle konsultacije VAR sistema.

Fudbaleri Liverpula srušili su još jednu veliku prepreku na putu ka prvoj tituli posle 30 godina.

“Redsi” su posle preokreta savladali Totenhem 2:1 na Enfildu u desetom kolu engleske Premijer lige.

Totenhem je osokoljen ubedljivom pobedom nad Crvenom zvezdom krenuo sjajno i poveo već u prvom minutu.

Spursi su okrali loptu Liverpulu čim je domaćin krenuo sa centra, posle brze kombinacije Son šutira sa ivice kaznenog prostora.

Lopta se odbija o leđa jednog defanzivca Liverpula, pogađa stativu, ali se odbija pravo pred Harija Kejna koji glavom trese mrežu za 0:1.

Stadion “Enfild”, Liverpul
Glavni sudija: Entoni Tejlor

Liverpul: Beker – Robertson, Van Dajk, Lovren, Aleksander-Arnold – Vajnaldum (Milner 77’), Fabinjo, Henderson – Mane, Salah (Gomes 85’), Firmino (Origi 90+3’)

Totenhem: Gezaniga – Rouz, Sančes, Aldervireld, Orije (Mura 84’) – Sisoko, Vinks (Ndombele 63’) Ali, Eriksen (Lo Selso 88’), Son – Kejn

Usledio je žestok pritisak “redsa” i kanonada Totenhemovog gola sredinom prvog poluvremena, ali je rezervni golman “pevaca” Gazaniga fantastično branio.

Zaustavio je čet uzastopnih vrlo dobrih šuteva igrača Liverpula – Salaha, Firmina, Van Dajka i Aleksandar-Arnolda.

Spursi konačno uspostavljaju terensku ravnotežu u drugom delu poluvremena te tako uspevaju da odbrani vođstvo do pauze.

Na startu drugog dela gosti su zamalo duplirali vođstvo, ali Son opet nije imao sreće. Nakon što je prevario odbranu “redsa”, opet pogađa okvir gola.

Kazna stiže vrlo brzo, Liverpul poravnava rezultat na 53. i potpuno otvara meč. Džordan Henderson je iskoristio odlično dodavanje u kazneni prostor i lošu reakciju Denija Rouza te konačno uspeo da savlada Gazanige za 1:1.

Čilvel 10, Tilemens 17, Perez 19, 39, 57, Vardi 45, 58, 90+4p, Medison 85

Usledio je žestok pritisak domaćina, ali “redsi” teško stižu do izgledne šanse. Konačno, 15 minuta pre kraja uspevaju da kazne novu grešu odbrane gostiju.

Mane beži Orijeu, koji u prvi mah uspeva da ga zaustavi u kaznenom, ali ne i da preuzme kontrolu nad loptom. U borbi za poziciju nespretno udara napadača Liverpula koji pada i Etkinson svira opravdan penal.

Muhamed Salah je bio nemilosrdan sa bele tačke, Gazaniga nije uspeo ni da se baci na neku stranu, pa Liverpul stiže do 2:1.

U završnici meča Totenhem uspeva da nekoliko puta zapreti domaćinu, Son je bio najagilniji, ali Beker brani njegov dobar udarac u nadoknadi vremena i stavlja tačku na meč.

Liverpul je devetom pobedom u sezoni zadržao šest bodova prednosti na prvom mestu u odnosu na branioca titule Mančester siti.

Totenhem je poražen treći put u poslednjih pet kola, a već četvrti u sezoni pa je u donjem