11. Juna 2022.

Pobjeda Hrvatske u Kopenhagenu, Austrija iznenadila Francusku

Reprezentacija Hrvatske došla je tako do prve pobede u ovogodišnjem izdanju UEFA Lige Nacija, budući da je u prva dva kola izgubila od Austrije i odigrala nerešeno sa Francuskom.

Sledeću utakmicu Hrvatska će igrati 13. juna protiv Francuske.

U prvom poluvremenu Danska je bila znatno konkretnija, što pokazuje podatak da je u ovom periodu igre imala osam šuteva na gol, a Hrvatska samo jedan.

Međutim Danci nisu uspeli da iskoriste volju igru u prvih 45 minuta.

U drugom poluvremenu situacija se poptuno promenila.

Hrvati su mnogo više napadali i stvarali dosta šansi. Nakon kornera u 69. minutu Hrvatska je došla do vođstva – Mario Pašalić je bio strelac.

Do kraja nije bilo golova pa je Hrvatska sa “Parkena” odnela pobedu minimalnim rezultatom – 0:1.

Fudbaleri Austrije remizirali su sa Francuskom na svom stadionu, a meč je završen rezultatom 1:1.

Francuska je jako loše počela ovogodišnje izdanje Lige nacija i posle dve odigrane utakmice imaju samo dva osvojena boda.

Sada su u Beču na “Ernst Hapel” stadionu odigrali nerešeno sa Austrijom, a meč je završen rezultatom 1:1.

Sve je počelo loše po francuski tim još u 37. minutu kada je Vejnman na asistenciju Lajmera doneo vođstvo Austriji i sa tim rezultatom se i otišlo u svlačionice na poluvremenu.

Strahovali su Francuzi sve do 83. minuta, mirisalo je na katastrofu, a onda je Kilijan Mbape uspeo da postigne gol i makar malo popravi utisak svoje reprezentacije na gostovanju u Beču.

Nakon ovog pogotka Mbapea golova nije bilo i meč je završen rezultatom 1:1.

Fudbaleri Belorusije su takođe remizirali sa Kazahstanom i taj meč je okončan rezultatom 1:1.

Aimbetov je Kazahstance doveo do vođstva u 13. minutu i gosti su bili na korak od velike pobede na gostovanju.

Ipak, Belorusija je uspela da izvuče bod, a za to idu zasluge Malkeviču koji je u 84. minutu zatresao mrežu rivala.

Fudbaleri Andore su došli do prvog trijumfa u ovogodišnjoj Ligi nacija, pošto su na svom stadionu pobedili Lihtenštajn sa 2:1.

Golove za Andoru postigli su Alaes sa bele tačke u 78. minutu i Rubio u 82.

Dok je strelac jedinog gola za Lihtenštajn bio Livio Mejer u 92. minutu susreta.