8. Oktobra 2019.

Pobjeda Federera, Mari izgubio poslije velike borbe

Federer je u dva seta bio bolji od Španca Alberta Ramosa 6:2, 7:6 (1), dok je Mari posle velike borbe u tri seta poražen od 12. igrača sveta, Italijana Fabija Fonjinija, 7:6 (4), 2:6, 7:6 (2).

Federer je bez većih problema stigao do prve pobede, prvi set je dobio relativno lako iako nije prikazao blistavu igru. Posle 2:2 napravio je dva brejka i tako došao do početnog seta (6:2).

U drugom setu nije bilo brejka, da bi u taj-brejku Ramos poveo sa 4:1. Ipak od tog momenta uspeo je da osvoji samo jedan poen i Federer je tako došao do plasmana u treće kolo.

Tamo ga očekuje Belgijanac David Gofan koji je bez većih problema savladao Francuza Rišara Gaskea, 6:2, 6:3.

Odigrao sam veoma dobar prvi set. Osetio sam da imam energije, jer kad putujete oko sveta uvek vam pomalo nedostaje snage. Prvih nekoliko gemova mogu uvek biti nezgodni. Sve je ipak prošlo dobro. Servirao sam dobro. Pogađao sam sredinom reketa i nisam bio u nevolji. U taj-brejku je tako da to zahteva od vas malo drugačiju igru. Imao je svoje prilike, ali sam uspeo da se vratim, tako da sam zadovoljan kako sam odigrao“, izjavio je Federer.

Mari i Fonjini su s adruge strane vodili veliku btiku na terenu. Italijan je bio bolji u taj-brejkovima, Endi je dobio drugi set, a meč je trajao ukupno tri sata i 11 minuta.

U prvom setu viđena su četiri brejka, Mari je imao prednost od 4:2, ali Italijan se vratio i potom dobio taj brejk.

U drugom setu, posle 2:2, Endi je dobio četiri gema u nizu za izjednačenje, da bi u setu odluke Mari imao dve velike prilike za pobedu. Imao je brejk za 5:4, ali je Fonjini uzvratio ribrejkom, da bi se isto dogodilo na 6:5 za Marija.

To je očigledno uticalo ne tenisera iz Škotske koji je bio deokncentrisan u taj-brejku koji je Fonjini dobio sa 7:2.

Italijan u narednom kolu igra protiv boljeg iz meča Karena Hačanova i Tejlora Frica.