21. Marta 2021.

Po bod u derbiju Glazgova – Rendžersi šampioni bez poraza

Policajci prekinuli niz od tri uzastopna trijumfa protiv najvećeg rivala, ali mnogo bitnije je da su već overili titilu, prvu posle deset godina.

Ekipa Stivena Džerarda šampionat je završila bez poraza, sa 28 pobeda i pet remija, i čak 20 bodova više od drugoplasiranog Seltika.

Domaći su poveli na Seltik Parku u 23. minutu pogotkom norveškog reprezentativca Mohameda Elionusija, ali je četvrt časa kasnije Alfredo Morelos matirao Skota Beina i postavio konačnih 1:1.

Alfredo Morelos in rare Rangers interview as standout star reaches out to  fans with English-speaking message - Daily Record

Dvadesetčetvorogodišnjem kolumbijskom napadaču to je bio 11. gol u sezoni, odnosno četvrti u poslednje četiri utakmice u prvenstvu.