Pjontek ne pomaže Milanu, kiks "rosonera" po mjeri Intera i Lacija, vunderkind potvrdio pobjedu Juventusa - BIGportal.ba
Fudbal Sport

Pjontek ne pomaže Milanu, kiks “rosonera” po mjeri Intera i Lacija, vunderkind potvrdio pobjedu Juventusa

Fudbaleri Milana i Udinezea odigrali su nerešeno 1:1, u 30. kolu Serije A.

Izabranici Đenara Gatuza nalaze se u lošoj formi, što je potvrdila i ova utakmica, i sada ne znaju za pobedu već tri kola zaredom.

“Rosoneri” su do prednosti došli u 44. minutu preko Kšištofa Pjonteka i čuvali su je do 65. kada je na 1:1 poravnao Lasanja.

Milan je napadao, stvarao šanse, ali nije uspeo da postigne pogodak do kraja susreta.

Ovaj remi ekipa sa San Sira najviše odgovara Interu i Laciju, ali i Atalanti i Romi, koji su u igri za plasman u Ligu šampiona.

Milan se nalazi na četvrtom mestu sa 52 boda, dok je Udineze 15. sa 29. Rosoneri” u narednom kolu gostuju Juventusu, dok Udineze čeka Empoli.

Fudbaleri Juventusa pobedili su na gostovanju Kaljari rezultatom 2:0, u 30. kolu Serije A.

Izabranici Masimilijana Alegrija zabeležili su rutinsku pobedu i sada imaju 18 bodova više od drugoplasiranog Napolija, koji ima utakmicu manje.

“Stara dama” povela je golom Leonarda Bonučija u 22. minutu, dok je pobedu potvrdio mladi 19-godišnji Moise Ken.

Ken je postigao četvrti gol na poslednja tri meča za Juventus i pokazuje da je budućnost torinskog kluba.

Juventus u narednom kolu čeka Milan, dok je Kaljari domaćin ekipi SPAL.