Pirove pobjede Bajerna i Porta: PSŽ i Čelsi u polufinalu

Četvrtfinale Lige šampionaPari Sen Žermen – Bajern 0:1 (0:1) – ukupno 3:3
Čupo Moting 40
Stadion: Park prinčeva (bez gledalaca)
Sudija: Danijele Orsato (Italija)

“Sveci” su eliminisali branioce “ušatog trofeja” zahvaljujući tome što su u prvom meču dali više golova u gostima (3:2).

I na taj način se revanširali za prošlogodišnji poraz u finalu elitnog takmičenja.

Ujedno, tako izborili duel sa boljim iz meča Borusija Dortmund – Mančester siti (prvi meč 1:2).

A malo je nedostajalo da junak Bavaraca bude Erik Čupo Moting zbog gola u 40. minutu, svom bivšem klubu i tako mu se osveti za neke kritike.

Kamerunac je i drugom meču sa “svecima” bio strelac, ali to nije bilo dovoljno za preokret.

A sve pre toga i posle toga je bio spektakl u sudaru dva najbolja tima današnjice, što su pokazali večeras i opravdali činjenicu da su prošlogodišnji finalisti.

Posebno u prvom poluvremenu kada je svoj šou imao Nejmar, baš pre trenutka odluke.

“Ludih” sedam minuta od 34. do 40. sa Nejmarom u glavnoj ulozi, pre nego što je Erik Čupo Moting doveo nemačkog giganta u vođstvo.

Brazilac je u tom perodu pogodio dve stative i prečku posle čarobnih poteza, ali i jednog zicera.

Nojer je bio nesavladiv tako što je sprečio Nejmarov gol posle “biciklice” i uz stativu, potom je pogledom ispratio “kiflu” u prečku, a onda je imao sreće tako što je zicer Nejmar poslao još jednom u stativu.

I kako to biva usledila je kazna, već u narednom napadu u režiji Čupo Motinga, ali samo za Pirovu pobedu.

Nisu gosti imali neke šanse za potpuni preokret, računajući i meč u Minhenu, ali je bilo atomskog tempa, “tuče” i borbe…

A Parižanima se posrećilo da odu među četiri najbolja tima u Evropi, što je zasluženo isto da je i Bajern uradio.

Ono što su prikazali je sam krem fudbala…

Fudbaleri Čelsija plasirali su se u polufinale Lige šampiona.

Čelsi – Porto 0:1 (0:0)Stadion: “Ramon Sančes Pishuan” u Sevilji. Igralo se bez prisustva gledalaca. Sudija: Klemon Turpan (Francuska). Strelac: Taremi u 90+4.

“Plavci” su kao uslovno rečeno domaćini u Sevilji, na stadionu “Ramon Sančes Pishuan”poraženi, Porto je slavio sa 1:0 (0:0).

Kako su u prvom meču Englezi slavili sa 2:0, to im je bilo dovoljno za prolaz među četiri najbolje ekipe u elitnom takmičenju.

I pre ovog duela bilo je jasno da tim iz Londona ima lepu prednost i da će Portu trebati mnogo toga da nadoknadi minus.

Menadžer ekipe sa “Stamford bridža”, Tomas Tuhel, dobro je postavio linije tima u formaciji 3-4-3 i na kraju, ostvario je cilj.

Čelsi: Mendi, Aspilikueta, Silva, Ridiger, Džejms, Žorginjo, Kante, Čilvel, Maunt (od 86. Ziješ), Haverc (od 90+2 Žiru), Pulišić.
Porto: Markesin, Manafa (od 75. Nanu), Mbemba, Pepe, Sanusi, Sergo Oliveira (od 84. Vijeira), Grujić (od 63. Taremi), Uribe, Korona (od 75. Dijaz), Marega (od 75. Evanilson), Otavio.

Prvo poluvreme je proteklo praktično bez previše uzbuđenja.

Porto je imao veći posed lopte, više udaraca na gol i blagu inicijativu, ali su Englezi dobro zatvorili sve prilaze golu.

Jedinu ozbiljniji priliku imao je Korona u 33. minutu kada je sa svega pet metara šutirao visoko preko prečke gola Čelsija.

Marko Grujić, bivši igrač Crvene zvezde i Liverpula, pokušao je šutem sa distance u nadoknadi prvog dela, ali bez uspeha, a zamenjen je u 63. minutu.

U nastavku, prve prilike imao je Čelsi, tačnije Kristijan Pulišić u 68. i Mejson Maunt u 70. minutu.

Prvi je za malo bio neprecizan, a drugom je Manafa izblokirao udarac.

Pokušao je trener Porta izmenama u poslednjih 15 minuta da “prodrma” ekipu.

Kristijan Pulišić je u drugom minutu nadoknade imao šansu, ali je nije iskoristio, da bi dva minuta kasnije gosti postigli gol za pobedu.

Mehdi Taremi je uspeo da zatrese mrežu “plavaca”, loptu je zahvatio prelepo “makazicama”, ali nije bilo vremena da Portugalci izbore makar produžetke jer je sudija ubrzo odsvirao kraj.