15. Decembra 2022.

Petković: Zadatak Euleksa je vladavina prava, a Vigermark ne zna gdje je Pantić

Big Portal

Petković je u objavi na Tviteru ocijenio da je izjava Vigemarka skandalozna.

  • Primarni zadatak misije Euleksa na Kosovu je stvaranje vladavine prava, a šef Euleksa Lars Vigemark ne zna ni gde je pritvoren Dejan Pantić, ni kako je tretiran, ni da li je vidio advokata, ni da li je vidio porodicu, ni da li je primio lijekove? Skandalozno – naveo je Petković.

Šef Euleksa Lars Gunar Vigemark izjavio je da misija EU ima kontradiktorne informacije o uhapšenom Dejanu Pantiću i da još ne znaju gdje se on nalazi.

Dejan Pantić istupio je iz policijske službe na Kosmetu 5. novembra kada i svi policajci srpske nacionalnosti na sjeveru Kosova i Metohije. Organi Prištine uhapsili su ga u subotu, 10. decembra, na punktu Јarinje na sjeveru Kosova i Metohije, pod optužbom da je “učestvovao u organizaciji i napadu na policiju prije nekoliko dana”.

Zbog Pantićevog hapšenja, Srbi na sjeveru Kosova i Metohije su istog dana podigli barikade na više lokacija, zahtijevajući njegovo i oslobađanje još jednog sunarodnika uhapšenog dan ranije.

Podijeli vijest na:

Pretplata
Obavijesti o
guest

0 Komentara
Najstariji
Najnoviji Najviše glasova
Inline Feedbacks
Pregledaj sve komentare