Glavna prednost ovakvih nekretnina je što se prave brzo i lako, povoljnije su od konvencionalnih, i možete ih postaviti maltene svuda. Svakako, imaju i mane, a jedna bitna je pitanje komfora.
Koliko god da je luksuzno opremite, malena kuća ne može zamijeniti standardnu, plafon je obično nizak, prostor skučeniji nego što ste navikli, a i izolacija može biti problematična. Naravno, sve zavisi koliko novca uložite.
Ovakve kuće se prave uglavnom tako da namještaj u njima bude multifunkcionalan; na primjer, kauč koji se “pretvara” u bračni krevet za spavanje, ili ormarići ugrađeni ispod stepenica, pri čemu se taman popuni rupa.
Dosta toga u kući je montažno ili na točkiće, a takođe, najčešće se koriste ugradna rerna i šporet (po mogućstvu s dvije ringle), jer zauzimaju manje mjesta. Takođe, nerijetko se stvari drže u fiokama ispod kreveta, a neki elementi su atipično raspoređeni po kući.
U galeriji iznad, kao i u video snimku ispod, možete pogledati kako izgleda 5 malenih luksuznih kuća. U sklopu njih, zavisno od mjesta gdje ih postavite, mogu se napraviti i bašta s garniturom, zatim topla kada.
Generalno, mnogi stanovi i kuće imaju mnogo prostora koji zjapi, mnogo suvišnih pregrada ili soba koje ničemu ne služe. Prikazani primjeri jasno govore kako se dom može srediti elegantno, funkcionalno i moderno, uprkos nekim ograničenjima ili malom broju kvadrata. Sve što vam treba je kreativnost.
Takođe, treba pomenuti da je ova varijanta veoma korisna i pogodna za povremeno korišćenje, npr vikendom ili za ljetnje/zimske odmore. Recimo, u Srbiji u posljednje vrijeme sve više napreduje i turizam koji se odnosi na kamping.