27. Septembra 2019.

Pet golova Viljareala za ubedljivu pobjedu nad Betisom

Viljareal ima ambicije da igra Evropu. Žuta podmornica je do ovog kola ima po dve pobede, remija i poraza, a sada su uspeli da ubedljivo pobede ekipu Betisa.

Gosti iz Sevilje nisu previše pokazali u prvih pola sata, da bi već u 32. minutu morali da vade loptu iz mreže, kada je Ekambi postigao pogodak.

Na izjednačenje se čekao početak drugog poluvremena, pošto je u 48. minutu Emerson postigao ispostaviće se jedini pogodak za Betis.

Novo vođstvo “žutoj podmornici” doneo je Santi Kasorla u 68. minutu iz penala, a zatim je svoj drugi gol na utakmici Ekambi postigao u 76. minutu za 3:1.

U drugom minutu nadoknade vremena strelac je bio Herard Moreno, a tri minuta kasnije konačan rezultat postavio je Samuel Čukvueze.

Viljareal je ostvario treću pobedu u prvenstvu i peti je na tabeli sa 11 bodova. Betis je pretrpeo treći poraz i sa osam bodova zauzima deveto mesto.