Pet golova, het-trik Bukarija: Sjajna Zvezda ubjedljiva protiv Pjunika

Bukari 28, 44, 70 Kangva 33, Mitrović 78
StadionRajko Mitić (Beograd)
SudijaArtur Soareš Dijas (Portugal)

Tim Dejana Stankovića je pokazao ogromnu razliku u kvalitetu, te da nisu Kluž i Didelanž koje je jermenski predstavnik u prethodnim kolima neočekivano izbacio.

Start meča nam je otkrio ne samo kakvu ćemo utakmicu gledati, već i ko će biti glavni akter. Novopridošli Osman Bukari je nakon nepuna dva minuta doveo tim iz Ljutice Bogdana u prednost, ali je isti naknadno poništen zbog ofsajd pozicije.

Moglo je to da poljulja crveno-bele, Pjunik je u nekoliko minuta prvog dela igre možda i bio bolji protivnik, ali daleko od toga da su stvorili iole ozbiljniju priliku.

Ono što Bukari nije uspeo u drugom, uradio je u 28. minutu igre kada je izboksovao protivnika na sredini terena u kontri i izbio sam pred protivničkog golmana kojeg je naizgled preuranjenim forom zaobišao i potom poslao loptu u nebranjenu mrežu. Ne pamtimo kada je ovako brz igrač igrao za Zvezdu, neki bi rekli da takav nije viđen još od mandata Dragiše Binića.

Kao da je taj prvi pogodak oslobodio igrače Zvezde koji su ubrzo uspostavili svoju prepoznatljivu igru, a novi miljenik navijača je ponovo bio u centru pažnje. Probio je po desnoj strani, centrirao i našao Kingsa Kangvu.

Proveravalo se da li je igrač iz Zambije rukom poslao loptu u mrežu, ali je portugalski arbitar, nakon pregledanja snimka, utvrdio da je gol regularan.

Zvezda je u meč ušla sa ofanzivnom postavom i tu nameru u potpunosti sprovela. Prebrz je, naprosto, bio Bukari po toj desnoj strani i teško je pronaći reči kojom bi se opisala njegova partija. Dobio je loptu u šesnaestercu, namestio se i poslao je uz stativu u mrežu.

Mogao je doskorašnji fudbaler Genta i do het-trika u prvih 45 minuta, ali je u pomenutom drugom minutu za frtalj bio prebrz i sam sebe kaznio.

Drugo poluvreme je počelo u nešto sporijem ritmu, slično periodu koji smo imali u prvom pre golova Zvezde. Pjunik je u tim trenucima imao najopasniju priliku kada je Gonzales iz velike udaljenosti raspalio po lopti i pokušao da uhvati nespremnog Milana Borjana. Koliko god taj udarac bio dobar, utoliko je reakcija kanadskog golmana bila još i bolja.

Pokušao je Stanković sa izmenama da unese živost ekipi i ujedno izvede neke od aktera kako bi ih sačuvao za revanš. Ne samo da je u tome uspeo, nego je i Zvezda do kraja postigla još dva gola.

Najpre je Bukari kompletirao svoj het-trik pred 40.456 na Stadionu “Rajko Mitić”. Mirko Ivanić ga je proigrao na krilu nakon čega je golman Pjunika krenuo da izlazi sa linije u iščekivanju centaršuta. Bukari je digao glavu i video da je mreža nebranjena i iz nepovoljnog ugla je zatresao za prvi het-trik u crveno-belom dresu.

Spisak strelaca je kompletirao 19-godišnji Stefan Mitrović koji je ušao u igru samo tri minuta pre toga. Vukao je loptu po levoj strani desnom nogom i sve je sugerisalo da će ući unutra u stilu Arjena Robena. Upravo je to uradio doskorašnji igrač Radničkog iz Niša i u padu uputio neodbranjiv udarac u suprotan ugao.

Za njega je to bio prvi pogodak na evropskoj sceni u dresu Zvezde, baš kao i za Bukarija i Kangvu,

Mrlju na ovaj meč je bacio Milan Rodić koji je u finišu meča za samo nekoliko sekundi dobio dva žuta kartona i samim tim crveni, pa neće biti na raspolaganju Stankoviću.

Možemo slobodno reći da je Crvena zvezda nakon ovog meča jednom nogom već u plej-ofu za Ligu šampiona.

Tamo će ih najverovatnije čekati Makabi iz Haife koji je ubedljivo savladao Apolon rezultatom 4:0.

Ipak, pre tog meča crveno-bele očekuje putovanje u Jermeniju gde se 9.avgusta igra revanš meč.