5. Maja 2022.

Pepov “promašaj” od 115 miliona evra

Tada je menadžer Sitija Pep Gvardiola se odlučio za promene kako bi osvežio tim pred finiš utakmice na “Santjago Bernabeuu” u kojem je trebalo samo privesti posao kraju.

U 78. minutu Gvardiola umesto napadača Gabrijela Žezusa uvodi Džeka Griliša, letošnjeg pojačanja vrednog 115 miliona evra, najskupljeg u istoriji kluba.

Upravo se ova zamena pokazala kobnom po “građane”. Grliš se do kraja utakmice našao u dve velike prilike i obe propustio da realizuje.

Prvo je Griliš imao priliku da pogodi u 86. minutu, nakon što je povukao dug kontrapad, pretrčao sve igrače Reala uključujući i golmana Tiboa Kurtou, a onda kad je šutirao ka praznoj mreži stigao je Mendi koji je izbacio loptu sa gol-linije i sprečio 2:0 i definitivan kraj meča.

Nedugo nakon toga, ponovno je zapretio Siti, ali ponovno Griliš nije uspeo da postigne gol.

Sada je prevario štopera pa izbio pred Kurtou, ali je golman Reala čudesnom reakcijom uspeo da dotakne loptu taman onoliko koliko je bilo potrebno da ne završi u mreži.

Ubrzo je usledila surova kazna, Rodrigo postiže dva gola u nadoknadi vremena i donosi produžetke, u kojima Karim Benzema realizuje penal koji je sam izborio i odvodi Real u finale LŠ na meč sa Liverpulom 28. maja u Parizu.