Pavkov, penal i dominacija Zvezde za korak bliže odbrani titule!

Kapacitet
: 14.458.
Sudija:
 Miloš Milovanović (Ćuprija).

Crveno-beli iz Beograda su po drugi put ove sezone slavili pobedu na “Karađorđu”, pošto su prethodno Vošu pobedili i u regularnom delu prvenstva (4:1).

Ovim porazom Vojvodina je ostala “zakucana” za dno plej-ofa Superlige, dok je aktuelni šampion napravio dodatak korak ka odbrani titule i “odlepio” se od Radničkog iz Niša na šest bodova razlike.

Prva je na utakmici zapretila Vojvodina, kada je u 12. minutu u kaznenom prostoru gostiju pao Matić. Sudija Milanović je tada doneo pravednu odluku da ne dosudi penal za domaćina.

Na prvi gol na meču nije se čekalo puno – Milan Pavkov je postigao najlepši gol sezone u Superligi, možda čak i lepši od onog koji je dao Liverpulu u Ligi šampiona. Lopta mu je “sela” na volej, a Rockov je bio apsolutno nemoćan.

Već tri minuta kasnije pitanje pobednika je, maltene, bilo rešeno. Dobru akciju Zvezde je krunisao Aleksa Vukanović, koji je iskoristio asistenciju Stojkovića i upisao gol na drugom meču zaredom (posle pogotka u “večitom” derbiju).

VOJVODINA: Rockov, Graovac, Veselinović, Saničanin, Devetak, Mitošević, Đurić, Milojević Zukić, Nešković, Matić.

C. ZVEZDA: Borjan, Stojković, Milunović, Babić, Rodić, Čaušić, Jovančić, Vukanović, Marin, Ivanić, Pavkov.

Gol Vukanovića desio se u 25. minutu meča, a do kraja poluvremena nismo videli mnogo toga što se može istaći.

Zvezda je čuvala prednost i imala loptu u nogama, a Vojvodina se, uprkos zaostatku, branila i čekala priliku iz kontranapada, do koje je retko dolazila.

Ipak, na startu drugih 45 minuta igre Vojvodina je opasno pripretila. U samo par minuta istakli su se Matić i mladi Zukić, ali u oba navrata Borjan nije morao da izvadi loptu iz svoje mreže.

U 65. minutu, samo pet minuta nakon što je ušao na teren, El Fardu Ben je iskoristio još jedno izvanredno dodavanje Marina i odlično se snašao ispred gola protivnika, pa povećao prednost na 3:0.

Crveno-beli iz Beograda su nastavili da pritiskaju protivnika iako su imali ogromnu prednost, a Vojvodina nije imala rešenja za ofanzivu protivnika i i dalje je čekala da se nešto desi, umesto da preuzme inicijativu.

U 72. minutu priliku je dobio mladi Dejan Joveljić, koji je zamenio strelca “evrogola” Pavkova. Ista sudbina se desila i njemu kao i Benu – postigao je gol nekoliko minuta nakon što je osetio travu “Karađorđa”.

Posle kornera lopta je došla do Čaušića, a na putanji njegovog udarca našao se Joveljić, koji je sjajno odreagovao i preusmerio loptu ka mreži Rockova za velikih 4:0.

Taman kada su svi mislili da je vreme da se svira kraj, u poslednjim trenucima regularnog dela meča Zvezda je ponovo napala. Jovančić je došao do lopte i pao u šesnaestercu Voše, a sudija Milanović se odlučio za pištaljku i penal.

Odgovornost je preuzeo Joveljić i imao dosta sreće u postizanju sedmog ovoeszonskog gola. Golman Vojvodine ga je pročitao, ali je lopta otišla ispod njegovog tela i završila u golu. To je bilo i poslednje dešavanje u Novom Sadu, jer je odmah posle gola sviran kraj utakmice.

Crvena zvezda u narednom kolu, 5. maja, dočekuje Mladost iz Lučana, dok istog dana Vojvodina gostuje Radničkom u Nišu