27. Oktobra 2019.

Pavkov: Kapitenska traka je posebna čast

On je takođe dodao da će mu to biti podstrek da bude još bolji.

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su u Surdulici Radnik sa 5:0, u utakmici 13. kola Linglong Superlige Srbije.

Izuzetna je čast biti kapiten u klubu sa ovako bogatom istorijom. Ponosan sam što sam u društvu slavnih fudbalera koji su sa ponosom nosili kapitensku traku u Zvezdi. Sada već iza sebe imam dosta provedenog vremena u ovom klubu i znam koliku odgovornost i težinu nosi crveno-beli dres. Sigurno će mi ovo biti podstrek da budem još bolji i ostavim još dublji trag u srcima zvezdaša”, rekao je Pavkov.

U 78. minutu meča, posle izlaska Milana Rodića, kapitensku traku Crvene zavede prvi put na zvaničnoj utakmici poneo je Milan Pavkov. On će ovaj nastup pamtiti i po postignutom pogotku.

Ubedljivo smo pobedili. Na vreme smo otvorili utakmicu i ni u jednom trenutku se pobednik nije dovodio u pitanje. Bio sam siguran sa bele tačke, znam da je posao nas napadača da dajemo golove i kad god se nađem oči u oči sa golmanom siguran sam u sebe. Svaki pogodak znači za samopouzdanje“, rekao je on.

Već u sredu, 30. oktobra, izabranike Vladana Milojevića očekuje nova utakmica, protiv TSC-a na stadionu “Rajko Mitić”.

Izuzetno je gust raspored, ušli smo u ritam igranja utakmica na svaka tri dana. Pokazali smo da smo spremni za sve napore. Naš stručni štab može da računa apsolutno na sve igrače, koliku god minutažu da su imali do sada na terenu, daće sve od sebe i pomoći svojoj ekipi da ostvari novi uspeh. Tako će biti i u sredu“, rekao je Pavkov.