28. Jula 2019.

Pavkov i Ben matirali Nišlije za miran put Zvezde u Finsku

Fudbaleri Crvene zvezde zabilježili su i drugu pobjedu u Linglong Superligi Srbije.

Pred svojim navijačima na stadionu “Rajko Mitić” pobedili su rezultatom 2:0 i golovima Milana Pavkova u 41. i El Fardua Bena u 85. minutu.

Crvena zvezda – Radnički (N) 2:0 (1:0)

Stadion: “Rajko Mitić”. Sudija: Jovan Šegrt. Strelac: Pavkov u 41. i Ben u 85. minutu.

CRVENA ZVEZDA: Borjan, Degenek, Pankov, Babić, Žander, Kanjas (od 73. Vulić), Jovančić, Jevtović (od 83. Jevtović), Ben, Simić (od 63. Ivanić), Pavkov.
RADNIČKI: Petrović, Todorovski, Stevanović, Ostojić, Đorđević, Bondarenko, Batrović (od 72. Knežević), Stojanović (od 69. Haskić), Tomić, Čumić, Mihajlović (od 81. Đilas).

Bila je to generalna proba za tim šampiona Srbije uoči revanš susreta drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona protiv Helsinkija.

Reklo bi se uspešna, s obzirom na činjenicu da je Vladan Milojević ostvario ono što je želeo, njegov tim je došao do bodova, uspeo je da odmori nekoliko prvotimaca za meč u Finskoj, a nije bilo ni povreda, tako da će mirno moći da putuju na sever Evrope.

Rezultat je identičan onom iz prvog kola kada je Crvene zvezda pobedila na istom mestu ekipu Javora, ali Nišlije su bile daleko ozbiljnijei takmac i samo zahvaljujući dekoncentraciji u finišu nisu ostvarili bolji rezultat.

Radnički je u prvom delu prvog poluvremena uspeo prvi da pripreti, Stefan Mihajlović i Nikola Čumić se nisu proslavili u 13. i 15. minutu, a Zvezda je prvu priliku imala preko Bena u 23.

Isti igrač je pokušao u 32. minutu, ali devet minuta kasnije posle velike prilike za Batrovića, kada je u pokušaju da lobuje Borjana pogodio ga u glavu, usledila je kontra domaćina i gol.

Jevtović je centrirao sa desne strane, pravo na glavu Milana Pavkova kojem nije bilo teško da zatrese mrežu.

U drugom delu, nekoliko solidnih prilika na obe strane, Degenek i Ben su imali šanse, a Pavkov je u 62. minutu izblokirao udarac Stojanovića i sprečio pogodak.

Zbog velike vrućine, pao je i tempo igre, u finišu je bilo dosta teško igračima, da bi u 85. minutu sve bilo rešeno.

Mirko Ivanivć je šutirao, loptu je odbio golman Radničkog Petrović, pravo na nogu El Fardua Bena koji je lako zatresao mrežu za konačnih 2:0.