1. Novembra 2020.

Partizanov košmar se nastavio u Laktašima!

Crno-beli su prvi put od 2017. godine, posle šest uzastopnih pobeda, izgubili meč od Igokee.

Ovo je bio deseti meč Partizana ove sezone i ukupno šesti poraz, pa su u ABA ligi na učinku od dve pobede i tri neuspeha.

Partizan je na ovom meču vodio Milivoje Lazić, trener juniorskog tima, jer je dosadašnji šef stručnog štaba Vlado Šćepanović odstranjen iz tima.

Buran početak utakmice nije bio zbog dešavanja na terenu, već zbog situacije van parketa.

Trener domaćih Dragan Bajić je posle 90 sekundi uložio prigovor sudijama koje nisu imale strpljenja, pa su mu dodelile jednu, a onda i drugu, isključujuću tehničku grešku.

Crno-beli su to iskoristili za uvodni nalet i prednost od 7:0, ali je usledila serija Igokee za preokret (13:11).

U narednih par minuta igralo se “koš za koš”, pa je u završnici prve deonice viđena šuterska rapsodija tima iz Laktaša.

Trojke Volera i Antića, te dobre reakcije Fundića i Karmajkla donele su Igokei prednost od 26:21 na kraju prve čevtvrtine.

Igokea je nastavila da “sipa” i početkom druge četvrtine i otišla na maksimalnih +10, ali se ubrzo i smirila.

Partizan je ubrzo smanjio prednost, ali konstantno propuštao šanse da uđe u potpuni egal i možda i napravi preokret.

Karmajkl je u ovim trenucima bio potpuno nezaustavljiv i domaćin je na njegovim leđima čuvao prednost, ali su crno-beli ipak uspeli da izjednače dobrom igrom Zagorca.

Do kraja poluvremena viđeno je po par dobrih i loših poteza na obe strane, pa se otišlo na pauz u egalu (45:43).

U trećoj četvrtini se igralo dosta brže, ali i dosta neefikasnije.

Viđene su sekvence od po nekoliko minuta bez poena, sa dosta faulova, promašaja i izgubljenih lopti.

Crno-beli su to iskoristili da dođu do preokreta, ali ne zadugo. Do kraja treće četvrtine viđena je rezultatska “klackalica”, a rezultat je odgovarao viđenoj igri (57:55).

Partizan je imao priliku da se posle trojke Mekintajera i promašenog zicera Fundića vrati u meč kada se Igokea “odlepila” na +6, ali to nije iskoristio.

Sudije su od početka meča bile u centru pažnje i ništa se nije promenilo ni u poslednjoj deonici, što se pre svega moglo videti sa mnogo “seckanja” igre i dosuđenih faulova u napadu.

Partizan je posle dugo vremena poveo posle sjajnog prodora koji je uz faul završio Gordić na četiri minuta do kraja za 68:70.

Ništa se nije promenilo ni do same završnice. Igokea je uglavnom vodila, a Partizan propuštao prilike da dođe do novog preokreta.

Gordić je promašio bacanje i ostavio svoju ekipu na -1 pa je dva bacnja pogodio Atić.

U poslednjem napadu Partizana domaćin iz neobjašnjviih razloga nije napravio faul, pa je Veličković ostao sam “kao duh” i trojku za, ispostavilo se, odlazak u produžetak.

Igra Partizana se potpuno “raspala” u dodatnih pet minuta, pa je Igokea trojkama Antabije Volera uspela da se “odlepi” i dođe do +6.

Veličković je pokušao da bude heroj i u produžetku, ali je pomalo “izgoreo” u želji, dok su sudije nastavila da sviraju sumnjive faulove u napadu.

Poslednju priliku da Partizan vratio u igru na 1.20 do kraja propustio je Miler-Mekintajer kada je iz teške pozicije pogodio samo tablu.

Najbolji kod pobednika bio je Džeki Karmajkl sa 27 poena. Entoni Klemons je imao 14 poena i 11 asistencija, a istakao se i Antabija Voler sa 17 poena.

Na drugoj strani dvocifreni su bili samo Nemanja Gordić sa 19 i Rade Zagorac sa 17 poena.

U šestom kolu, 7. novembra, Partizan dočekuje Zadar, dok Igokea gostuje Budućnosti.